Menu
CHIP Speedtest

Odstranění závad při provozu USB 3.0 zařízení

24.07.2013 12:45 | Redakce Chip
Odstranění závad při provozu USB 3.0 zařízení
Používáte bezdrátový set klávesnice a myši, která vysílá v pásmu 2,4 GHz, a k tomu v poslední době také nové USB 3.0 zařízení – tedy například externí pevný disk nebo SSD disk. Všimli jste si, že vždy při spuštění tohoto USB 3.0 zařízení dojde k poruchám a přerušení funkce klávesnice a myši.

Myš začne reagovat zpožděně nebo znaky, které jste zadali na klávesnici, se na obrazovce neobjeví. Myš musíte přisunout velmi blízko k vysílači, aby fungovala bez poruch. Problém spočívá v tom, že datové propojení po USB 3.0 vytváří rušení právě v pásmu 2,4 GHz. Pokud nejsou konektory a kabely správně stíněny, dokáže provoz USB 3.0 zařízení rušit příjem a vysílání zařízení v tomto pásmu. Své USB 3.0 porty na notebooku ale můžete těžko nějak dodatečně chránit a izolovat.

Proto doporučujeme používat co nejvzdálenější porty pro radiový přijímač a pro externí pevný disk – tedy například na notebooku použít porty na opačných stranách, pokud jsou k dispozici. Popřípadě můžete použít prodlužovací kabel, aby se radiový přijímač dostal co nejdále. Vzhledem k tomu, že intenzita radiového záření klesá s druhou mocninou vzdálenosti, máte dost velkou šanci takto problém vyřešit.

Mimochodem, společnost Logitech už tento problém zaregistrovala. A i když tento výrobce periferních zařízení není na vině tohoto problému, nabízí pro jeho vyřešení zdarma prodlužovací kabel. Pokud používáte produkt jiného výrobce, kabel si můžete zakoupit za cenu od cca 25 Kč.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání