Menu
CHIP Speedtest

Odstranění zbytečných položek hledacího pole

27.05.2013 09:50 | Redakce Chip
Odstranění zbytečných položek hledacího pole
Windows si pamatují všechny v Průzkumníku zadané hledací pojmy a nabízejí je na výběr během každého nového zadávání. Postupem času se seznam může stát nepřehledným. Proto byste tuto sbírku hledaných pojmů chtěli částečně nebo úplně vymazat.

Pro úpravy paměti vyhledávacích pojmů jsou k dispozici různé možnosti. Chcete-li odstranit jednotlivé položky, začněte pojem zadávat do hledacího pole, až je pod ním nabídnut pro výběr. Pak na něj (bez kliknutí) přesuňte ukazatel myši a stiskněte klávesu [Del]. Poněvadž to je při více položkách dosti pracné, můžete provést kompletní výmaz prostřednictvím systémového registru.

Za tím účelem do vstupního pole nabídky Start zadejte »regedit« a stiskněte [Enter]. Ověřovací dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano«. Nyní přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerWordWheelQuery«. Vpravo uvidíte jednotlivé hledací pojmy, binárně zakódované v průběžně očíslovaných samostatných hodnotách. Jestliže u označené hodnoty použijete příkaz »Zobrazit | Zobrazit binární data«, můžete si v pravé části dialogu hledací pojem přečíst.

Paměť vyhledávacích pojmů můžete kompletně vyčistit tak, že klíč »WordWheelQuery« označíte a odstraníte. Po zavření editoru registru pak bude hledání v Průzkumníku začínat s prázdnou vyhledávací pamětí. Windows přitom zmíněný klíč nově založí a začnou shromažďovat nové pojmy.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání