Menu
CHIP Speedtest

Odstraňte problémy s instalací tiskárny pod Mac OS X

24.05.2013 00:00 | Redakce Chip
Odstraňte problémy s instalací tiskárny pod Mac OS X
Počítače Apple většinou fungují celkem bez problémů. Potíže však mohou nastat například tehdy, když k počítači Mac připojíte starší tiskárnu – třeba při připojení laserové tiskárny Brother pomocí USB portu.

Systém si pak automaticky instaluje vlastní ovladače. Tiskárna se sice vyhledá, je zobrazena v systému Mac OS, a dokonce je možné bez problémů vytisknout zkušební stránku. Pokud se ale následně budete pokoušet vytisknout na tiskárně jakýkoli dokument, Mac OS postup přeruší a tato akce skončí chybovou hláškou. Uspokojivý výsledek nepřinese ani zvolení obecného ovladače tiskárny Generic PCL (leserová tiskárna ). Zjistili jsme, že jediný správný postup je vyhledat originální ovladač tiskárny a stáhnout ho z webových stránek výrobce.

Tímto způsobem můžete získat kromě ovladače a možnosti tisku i dodatečné užitečné nástroje. Ty vás pak například mohou informovat o aktuálním stavu tiskárny, o aktuálních úlohách, stavu spotřebního materiálu i o případných problémech (zaseknutí papíru). Před instalací nového ovladače musíte ale nejdříve všechny předchozí ovladače ze systému odstranit. Během procesu instalace ovladačů nechte tiskárnu vypnutou – tím zabráníte tomu, aby systém automaticky instaloval vlastní ovladače. Při instalaci postupujte podle pokynů (tiskárnu tedy připojte až tehdy, až o to budete požádáni). Poté by vše mělo fungovat bez problémů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání