Menu
CHIP Speedtest

Office 2013 je zde – vyzkoušejte si jej sami

20.07.2012 04:55 | Redakce Chip
Office 2013 je zde – vyzkoušejte si jej sami
Společnost Microsoft představila novou verzi kancelářského balíku Microsoft Office 2013 a poskytla jej uživatelům k vyzkoušení.

 

Po testovací verzi operačního systému Windows 8 si můžete stáhnout a důkladně vyzkoušet také novou edici kancelářských aplikací z balíku Microsoft Office, opatřeného letopočtem 2013.

 

Instalátor Office 2013 najdete na stránkách Microsoftu, kde je třeba se přihlásit, nebo si vytvořit Windows Live ID. Určitě se vám bude hodit také instalační balíček kontroly českého pravopisu (stejně jako u instalátoru vám doporučujeme použít 32bitovou verzi).

Hned při stahování a instalaci Office 2013 jistě nepřehlédnete jednu z významných novinek – s jednou licencí bude nyní možné provozovat kancelářské aplikace až na pěti různých počítačích (tabletech), vybavených operačními systémy Windows 7 či 8.

Další stanice metra

Uživatelské prostředí aplikací z Office 2013 je samozřejmě designováno ve stylu Metro, takže se můžete těšit na hranatá okna s minimalistickým orámováním a velmi decentní barevností. Překresleny byly rovněž ikony na pásu karet, které se nyní navíc mění podle toho, zdali program ovládáte myší nebo prstem. V prostředí pro tablety jsou ovládací prvky větší a jsou i trochu jinak uspořádány. Z pravého horního rohu oken na vás bude neustále shlížet váš avatar (obrázek či fotka, kterou máte přiřazenou k vašemu profilu Windows Live ID) a mezi standardními tlačítky na minimalizaci, maximalizaci a zavření okna aplikace teď najdete i přepínání do režimu celé obrazovky.

Základem je cloud

Striktní vyžadování Windows Live ID při použití aplikací z Office 2013 není samoúčelné. Zajišťuje totiž propojení s úložištěm SkyDrive, cloudovým diskem se základní, zdarma poskytovanou kapacitou 25 GB. SkyDrive je všemi aplikacemi nabízeno jako výchozí úložiště pro nově vytvářené dokumenty, tabulky či prezentace.

Novinky v programech

Word, Excel či PowerPoint nově neotevírají automaticky prázdné dokumenty, ale přehled šablon a naposledy zpracovávaných souborů. Funkční vylepšení aplikací jsou příjemná, revoluci v tvorbě dokumentů ale nečekejte.

Word 2013 nyní například umí otevírat a editovat PDF dokumenty – především takové, které byly vytvořeny ve Wordu a pak uloženy jako PDF. Word rozpozná obrázky a umožní úpravy textů. Textový editor zvládne také lépe pracovat s umístěním obrázků, jejich obtékáním textem i zarovnáním a nově je možné vyhledávat a vkládat do dokumentů náhledy videí z internetu (k přehrávání je třeba internetové připojení).

 

 

 

Excel 2013 nabídne například automatické, inteligentní doplňování textů, rychlé náhledy základní analýzy dat a jednodušší úpravy vlastností grafů.

PowerPoint 2013 obsahuje nové šablony prezentací v širokoúhlém formátu, má vylepšený prezentační mód s náhledem aktuálního snímku i celé prezentace a bohatší nástroje na grafické úpravy prezentací.

 

 

Outlook 2013 je nyní možné i bez instalace doplňků popojit s Facebookem a LinkedIn, zvládne převod ručně psaného textu do digitální podoby a do jeho prostředí bude integrován komunikátor Skype. OneNote 2013 je nově daleko více přizpůsobený ovládání prsty (psaní poznámek ad.).

 

 

 

Na které vady jednotlivých aplikací Microsoft zapomněl a stojí Office 2013 za upgrade? To vše se dozvíte v tištěném Chipu, který vyjde na konci srpna.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání