Menu
CHIP Speedtest

Office zdarma a všude

18.05.2011 21:55 | Redakce Chip
Office zdarma a všude
Produkty Microsoftu nemusí být drahé. Pokud používáte Word, PowerPoint a Excel, můžete je používat zcela zdarma.

Většina uživatelů počítačů vlastně vůbec neví, že na internetu je možné používat aplikace Word, Excel a PowerPoint z balíku Office zcela zdarma. Jediné, co je třeba, je Windows Live ID, které získáte opět bezplatně na http://home.live.com.
Registrace ke službě Live se opravdu vyplatí. Kromě bezplatného balíku Office dostanete navíc také 25GB místo na ukládání svých dokumentů (podrobněji v článku o zálohování na straně 88). Praktický je i kalendář či e-mailový klient a řada uživatelů využívá i OneNote.
Přestože máte na PC nainstalovaný Microsoft Office, nemusíte ještě zavrhovat jeho webovou verzi. Proč? Jedním kliknutím můžete dokument z webového balíku Office otevřít v nainstalované verzi. To se hodí pro případ, kdy rozpracujete dokument na počítači bez systému Office, tedy ve webové verzi, a pak jej chcete doma či v práci dokončit již v plnohodnotném programu.
Microsoft Live toho ale nabízí ještě mnohem více. Co všechno to je, to najdete v Chipu 6/2011, který vychází 27. května.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání