Menu
CHIP Speedtest

Ohlídejte si, že je volná nebo volný!

22.02.2011 13:23 | Redakce Chip
Ohlídejte si, že je volná nebo volný!
Aplikace napsaná žertem trhá rekordy a svému autorovi nejspíše změní život.

Nyní můžete dostat e‑mailem upozornění, jakmile se ona nebo on rozešel… jestliže ji nebo jeho máte mezi přáteli na Facebooku. Slouží k tomu aplikace Breakup Notifier a ve skutečnosti vám pošle e‑mail tehdy, když se prostě změní stav vybraných přátel (českými překladateli nevímeproč nazvaný „rodinným“).

Tvůrce aplikace, Dan Loewenherz, jistě pracoval mnoho dní a hodin na svém projektu Let’s Crate, o kterém jste nejspíše nikdy neslyšeli, a jenž prý teprve nedávno začal přinášet nějaké příjmy. A pak vyslechl rozhovor své nastávající tchýně se svou nastávající — zrovna se bavily o tom, kdo by byl vhodný pro sestru nevěsty. Jenže byl zadaný. Dan zažertoval, že jim pomůže ohlídat, kdy se dotyčný stane nezadaným…

Po čtyřech hodinách byla aplikace na světě. Pak to v sobotu vypustil — a zájem o aplikaci doslova explodoval: alespoň podle Dana přilákala aplikace sto tisíc návštěvníků za méně než 24 hodin; za dalších 24 hodin už to bylo dvě stě tisíc návštěvníků.

Dan pochopitelně zvažuje, že by na aplikaci vydělal. Například by mohl nechat uživatele sledovat dva přátele zdarma, ale sledování třetího až sedmého by už stálo pět dolarů. Platících zákazníků se jistě najde více než dost… Má to jen docela malý háček — někdo jiný by mohl za večer napsat aplikaci podobnou.

A to se Facebook nedávnými změnami v uživatelských profilech pokusil tuto proslavenou funkci nenápadně zasunout někam hodně hluboko… Ale kdo nechce, stav si přece nevyplní; ovšem pokud mu to projde.

Poučení z toho plyne: nedřete se do úmoru — mějte šťastný nápad. I kdyby vám připadl jako úplná ptákovina. A naslouchejte tchýni.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání