Menu
CHIP Speedtest

Olympiáda 2012 - hry plné dat

09.09.2012 11:25 | Redakce Chip
Olympiáda 2012 -  hry plné dat
Letošní olympijské hry v Londýně jsme mohli sledovat v 3D režimu, v Ultra HDTV rozlišení i v podobě bezpočtu internetových streamů. O bezpečí dat se staraly ty nejmodernější technologie. Pojďme se na ně podívat zblízka.

 

 

 

Letošní olympijské hry sledovalo přímo na závodištích 10 milionů diváků, dalších 4,8 miliardy lidí je sledovalo v televizi. Účastnilo se jich 15 tisíc sportovců, kteří se o medaile utkali v 800 závodech. Londýnské olympijské hry se staly historicky technicky nejsložitější sportovní akcí světa a zabezpečení všech datových přenosů muselo fungovat na více než 100 procent. Výsledky z různých sportovišť po celé Velké Británii byly do celého světa přenášeny ve zlomku sekundy a byly tak okamžitě dostupné všem komentátorům, ať už se nacházeli přímo na místě, nebo na druhé straně zeměkoule. Všechny informace se zpracovávaly do tzv. komentátorského informačního systému CIS (Commentator Information System), který byl přístupný všem komentátorům prostřednictvím dotykově ovládaného rozhraní. Zprostředkovávaná data pak byla upravena přesně na míru jednotlivým disciplínám a systém například sledoval i nepovolená připojení či odpojení koncových stanic, která by mohla způsobit manipulaci dat prostřednictvím neoprávněných osob. Na druhou stranu mohli novináři do portálu myinfo+ připojit vlastní hardware. Akreditovaní spolupracovníci, kteří si registrovali vlastní počítače, měli po celou dobu trvání her k dispozici životopisy sportovců, pravidla soutěží, předpovědi počasí a další doplňující informace. Nejnovější informace plnilo v technologickém centru do různých informačních kanálů systému v každé směně 150 placených zaměstnanců.

Celý článek si přečtete v příštím vydání CHIPu 10/2012, které vyjde 21.9. 2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání