Menu
CHIP Speedtest

Omezení přístupu k zařízení

11.06.2013 07:40 | Redakce Chip
Omezení přístupu k zařízení
Pokud půjčujete svůj iPhone či iPad dětem nebo třeba kolegům v práci, možná nechcete, aby si s vaším zařízením a s daty v něm uloženými mohli dělat úplně cokoli.

V systému iOS 6 je tento problém snadno řešitelný tím, že omezíte přístup uživatele na konkrétní, právě spuštěnou aplikaci. Děti tak budou moci hrát třeba jen konkrétní hru a nedostanou se k vašim pracovním e-mailům. Kolegové mohou použít mapy, ale neprohlédnou si vaše soukromé fotky. Pro odblokování by museli znát příslušný kód.

Omezení přístupu je třeba nejdříve nakonfigurovat. Otevřete si nabídku »Nastavení | Obecné | Zpřístupnění« a poté klepněte na volbu »Asistovaný přístup« v části »Učení«. Dále aktivujte předvolbu »Asistovaný přístup« a klepněte na tlačítko »Nastavení kódu«. Nyní zvolte číselný kód, který si dobře zapamatujte. Budete jej muset ještě jednou zopakovat pro potvrzení, a tím je základní nastavení připraveno.

Nyní spusťte aplikaci, která má být chráněna kódem, a třikrát po sobě (rychle) zmáčkněte tlačítko »Home«. Objeví se nabídka nastavení »Asistovaný přístup«, kde stačí klepnout na tlačítko »Spustit«. Aplikaci pak nebude možné opustit bez znalosti příslušného kódu.

Dostupná nastavení jsou ale ještě mnohem bohatší. Můžete například určit, která oblast obrazovky zařízení bude deaktivována, tedy nebude reagovat na dotyk uživatele. Takovou oblast stačí obkroužit prstem. Předvolbou »Dotyk« můžete zcela vyřadit ovládání aplikace dotykem, takže například nebude možné ukončit přehrávání filmu.

Chráněný režim ukončíte opět trojím stisknutím tlačítka »Home«, zadáním příslušného kódu a klepnutím na tlačítko »Konec« vlevo nahoře.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání