Menu
CHIP Speedtest

Optimalizace operací „kopírovat vložit“

26.01.2013 04:35 | Redakce Chip
Optimalizace operací „kopírovat vložit“
Kopírování a vkládání je praktická pomůcka pro výměnu dat mezi různými programy. Přitom ale většinou potřebujete několik přídavných kliknutí, abyste zaměřili správnou cílovou pozici.

Bezplatný nástroj click.to nabízí po zkopírování dat do schránky automaticky a nezávisle na obsahu možné cíle, které můžete zvolit pouhým jedním nebo dvěma kliknutími.

Instalace nové „kopírky“

Click.to najdete například na webu Stahuj.cz, nebo přímo na webu autora (www.clicktoapp.com). Pro jeho instalaci jednoduše spusťte EXE soubor a při přídavných úlohách ponechte aktivovanou volbu »Add to Windows startup«, aby byl nástroj neustále k dispozici. První krok vede do konfiguračního dialogu, v němž se mnoho programů a služeb dá kliknutím zapnout nebo vypnout, což je patrné podle zbarvení. Aktivujte všechny prvky, které pravidelně používáte také jako cíle kopírování. Pak klikněte na »Next« a dialogy ukončete.

Napříště se program bude hlásit samočinně, jakmile obvyklou klávesovou kombinací [Ctrl]+[C] něco zkopírujete do schránky. Vedle aktuálního ukazatele myši teď uvidíte několik ikon jiných programů a webových služeb, do nichž můžete zkopírovaný obsah vložit jediným kliknutím. Tak se například dá označená oblast, ať textová, programový kód, nebo na webové stránce, rychle označit a ihned vyhledat Googlem. Nebo označenou fotografii jediným kliknutím přidáte k nové zprávě v Outlooku – nebo také po jednorázovém přihlášení a připojení do svého účtu na Flickru. Kliknutí na ikonu šipky vpravo ve výběru zobrazí nabídku Click.to se všemi dalšími cíly.

Konfigurace detailů

Pro přesnější přizpůsobení zobrazených ikon klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu v oznamovací oblasti hlavního panelu a zvolte kontextový příkaz »Options«. K němu se vždy dostanete také v nabídce zobrazených ikon. V seznamu zaškrtněte ty položky, které mají být ihned viditelné jako ikony, což se označuje jako »Satellite«. Všechny jiné položky s označením »Menu only« jsou dosažitelné přes kontextovou nabídku. Pomocí »Up« a »Down« je možné všechny prvky přetřídit. Kromě toho můžete jednotlivým cílům také přiřadit klávesové kombinace. Tak například můžete označit Google a pak u »Shortcut« nastavit třebas »Alt+V«, aby se tím přímo spustilo hledání. Na kartě »Appearance« změňte pozici zobrazování satelitních ikon kliknutím na požadovanou oblast, jestliže se ikony nemají objevovat přímo nad ukazatelem myši. Navíc lze přizpůsobit dobu zobrazení v sekundách. Vše potvrďte tlačítkem »OK«.

Občas ale může být kopírovací pomůcka trochu na obtíž – například při práci v Excelu. Zde kopírujete hodnoty a vzorce uvnitř tabulky, avšak sotva je budete hledat na internetu nebo „twitterovat“. Proto je nástroj vhodné pro Excel vypnout. Abyste tak učinili, otevřete tabulkový procesor a pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu Click.to v oznamovací oblasti hlavního panelu. Kontextový příkaz »Hide for this application« vypne nástroj pro aktivní aplikaci. Později jej můžete právě tak znovu aktivovat.

Začlenění dalších programů a služeb

Jestliže vzdor poskytnuté rozmanitosti postrádáte ten či onen program nebo libovolnou službu na internetu, prostě potřebné doplňte. Za tím účelem otevřete »Options« a na kartě »Actions« klikněte na »Add«. Zvolte variantu »Add a Windows application call« a klikněte na »Add«. Pod »Path of the Application or Program« klikněte na »Browse« a navigujte na EXE soubor hledaného programu. Nahoře zadejte vhodný název a zkontrolujte »Icon«. V poli »Arguments of the call« se dá volání omezit na určité typy obsahu pro cílovou aplikaci. Možnými argumenty jsou zde mezi jinými »[Text]«, »[Files]«, »[FilesLines]« nebo »[ImageFile]«, určující předávání pouze textů, názvů souborů oddělených čárkou, názvů souborů oddělených koncem řádku nebo jenom obrazových souborů. Nakonec vše potvrďte tlačítkem »OK«.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání