Menu
CHIP Speedtest

Optimalizace připojení Wi-Fi u notebooků

08.09.2012 04:25 | Redakce Chip
Při mobilním surfování na notebooku se někdy zdá připojení nezvykle pomalé. Pokud není příčinou slabý signál bezdrátové sítě, může být Wi-Fi zpomalováno také nastavením úspory energie při provozu na baterie.

Takzvaná ušetřená energie se pak ale zase ztratí při čekání na delší datové přenosy. Pro vyřešení tohoto problému jednoduše změňte nastavení napájení. Klikněte v ovládacích panelech na „Systém a údržba“ nebo ve Windows 7 na „Systém a zabezpečení“ a potom na „Možnosti napájení“. Vedle aktivovaného schématu napájení nyní klikněte na link „Změnit nastavení schématu“ a v následujícím dialogu na „Změnit pokročilé nastavení napájení“. V seznamu poté klikněte na znak „plus“ vedle záznamu „Nastavení bezdrátového adaptéru“ a dále na plus před položkou „Režim snížené spotřeby“. Pod tím vyberte nastavení a hodnotu nově objeveného drop down listu změňte na „Maximální výkon“. Změny potvrďte kliknutím na „Použít“ a „OK“.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání