Menu
CHIP Speedtest

Optimalizace výsledku zobrazení stavu systému

22.04.2013 04:05 | Redakce Chip
Optimalizace výsledku zobrazení stavu systému
Už od Windows Vista nabízí systém celou řadu nástrojů umožňujících získat perfektní obrázek o stavu a výkonu systému. V některých případech lze dokonce prohlásit, že informací je k dispozici až příliš moc a není jednoduché se v nich vyznat. Ani tento „problém“ však není obtížné vyřešit: stačí jen využít filtrování výsledků.

Nejprve se proklikejte přes »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Nástroje pro správu« až do aplikace „Prohlížeč událostí“. Zde v levé části okna zvolte nabídku »Vlastní zobrazení« a na příkaz »Události správy« klikněte pravým tlačítkem. Z kontextové nabídky si poté vyberte položku »Vytvořit vlastní zobrazení«.

V okně, které se objeví, nejprve zvolte období v sekci „Protokolováno“, za které chcete systém zkoumat – například „Posledních 7 dní“. Poté v sekci „Úroveň události“ vyberte, jaký druh informací vás zajímá – zatržítka by neměla chybět minimálně u položek „Chyba“ a „Kritická“. Nakonec v části „Protokoly událostí“ zvolte v rozbalovací nabídce možnost „Protokoly systému Windows“ a klikněte na OK.

Tato filtrovací kritéria pro zobrazení událostí je možné si uložit a kdykoliv později je znovu použít pro získání rychlého přehledu o stavu systému.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání