Menu
CHIP Speedtest

Outpost Security Suite Pro 7.5

30.09.2011 21:00 | Redakce Chip
Outpost Security Suite Pro 7.5
Moderní bezpečnostní software si poradí nejen se známými hrozbami, ale díky proaktivní ochraně a sledování odhalí i zcela nové, zatím nepopsané typy nebezpečí.

Plná verze programu Outpost Security Suite Pro, bez omezení použitelná po dobu 6 měsíců od instalace, v sobě kombinuje všechny klíčové prvky zabezpečení počítače před běžnými hrozbami z internetu a přidává i něco navíc. Vedle antispamového filtru jde například o ochranu citlivých osobních údajů před jejich odesláním do internetu a především pak o systém proaktivní ochrany, sledující podezřelé aktivity programů a chránící důležité součásti operačního systému před nežádoucími změnami. Outpost Security Suite Pro pracuje do podstatné míry samostatně, včetně automatických aktualizací, rezidentní ochrany i možnosti nastavení pravidelných kontrol počítače.

Na Chip DVD je připravena plná verze bezpečnostního balíku Outpost Security Suite Pro 7.5, použitelná k ochraně vašeho počítače po dobu šesti měsíců. Během této doby jsou plně funkční všechny bezpečnostní nástroje programu, včetně jejich automatických aktualizací. Jestliže vám budou funkce programu Outpost Security Suite Pro vyhovovat, můžete jej za zvýhodněných podmínek používat i po uplynutí 6měsíční platnosti plné verze z Chip DVD. Díky speciální nabídce pro čtenáře Chipu si můžete pořídit roční předplatné aktualizací za zvýhodněnou cenu 

Hlášení o zabezpečení: Informace o aktivitě klíčových bezpečnostních komponent najdete hned v hlavním okně Outpost Security Suite Pro.
Hlášení o zabezpečení: Informace o aktivitě klíčových bezpečnostních komponent najdete hned v hlavním okně Outpost Security Suite Pro.

Činnost programu Outpost Security Suite Pro indikuje modré tlačítko se štítem v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows (vedle hodin). Poté co otevřete hlavní okno programu, máte ihned přehled o všech základních parametrech zabezpečení vašeho počítače.

Především hned v titulku okna zjistíte, zdali pracuje v režimu automatického učení (»Auto-Learn Mode«), během kterého vás jen minimálně ruší s dotazy na akce provedené při odhalení potenciální nákazy nebo útoku na váš počítač. Dále zde zjistíte například stav aktivity jednotlivých bezpečnostních komponent, datum poslední aktualizace virové báze a počet zbývajících dní funkčnosti plné verze programu. K tomu, abyste mohli upravovat maximální rozsah dostupných parametrů nastavení, je třeba si program přepnout do rozhraní pro pokročilé uživatele pomocí volby »Switch to Expert Mode« v pravé dolní části okna programu. Tím aktivujete další položky nastavení.

Neprůstřelný firewall

Nastavení pro experty: Přepnutím do pokročilého módu aktivujete jinak skryté možnosti nastavení bezpečnostního programu.
Nastavení pro experty: Přepnutím do pokročilého módu aktivujete jinak skryté možnosti nastavení bezpečnostního programu.

Firewall kontroluje síťovou aktivitu všech spuštěných programů a služeb, na všech dostupných síťových portech. U běžných programů firewall automaticky povolí komunikaci, a jen v případě, kdy neumí rozhodnout sám, zobrazí informační okno s možností zablokovat nebo povolit síťovou komunikaci programu. Sledovány jsou samozřejmě nejen pokusy o průnik zvenčí, ale rovněž i aktivity vedoucí k vynášení dat z vašeho počítače.

Pomocí volby »Rules Wizard« můžete sami aktivně vytvářet pravidla síťové komunikace pro konkrétní programy, případně i globálně měnit nastavení neprůstřelnosti firewallu v pěti úrovních od povolení veškeré komunikace až po absolutní zákaz. Nastavení lze upravovat pro konkrétní sítě a rovněž lze zakázat komunikaci s konkrétními IP adresami.

Proaktivní ochrana

Ochrana osobních dat: Po jednoduchém nastavení nepustí Outpost Security Suite Pro důležitá osobní data do internetu.
Ochrana osobních dat: Po jednoduchém nastavení nepustí Outpost Security Suite Pro důležitá osobní data do internetu.

Velmi důležitou vlastností Outpost Security Suite Pro je tzv. proaktivní ochrana. Jde o systém včasného varování před zatím nepopsanými hrozbami a způsoby napadení vašeho počítače i dat v něm uložených. Proaktivní ochrana sleduje všechny běžící programy a včas varuje před jejich podezřelým chováním. Také zde je možné určit úroveň ochrany v několika stupních a například si i vybrat, které z vašich souborů budou obzvláště chráněny před neautorizovanou změnou. Ve výchozím nastavení jsou také blokovány všechny automaticky spouštěné programy, umístěné typicky na CD, DVD a dalších výměnných médiích. Pomocí dalších funkcí pak lze například velmi pečlivě sledovat aktivitu všech programů při práci s registrem Windows.

Nezbytný antivir

Vedle firewallu je samozřejmou součástí bezpečnostního balíku rovněž antivir. Komponenta, označená v Outpost Security Suite Pro jako Anti-Malware, slouží k detekci virů, trojských koní, červů, spywaru a veškeré další havěti, která se vám snaží různými způsoby proniknout do počítače. Ve výchozím nastavení jsou automaticky kontrolovány všechny soubory

Antispam: Filtr nevyžádané pošty spolupracuje s běžnými e-mailovými klienty, související nastavení najdete přímo v poštovních aplikacích.
Antispam: Filtr nevyžádané pošty spolupracuje s běžnými e-mailovými klienty, související nastavení najdete přímo v poštovních aplikacích.

stahované do počítače, spouštěné programy a rovněž i příchozí a odchozí e-maily. Kromě automatické, rezidentní kontroly jsou k dispozici rovněž i funkce na kompletní nebo částečné kontroly obsahu počítače. Sami si můžete také nastavit profily kontrol a naplánovat jejich automatické spouštění. Soubory podezřelé z nákazy jsou uloženy do karantény, odkud nemohou dále škodit.

Filtrování internetu

Neméně důležitou funkcí, typicky pokud s počítačem pracují i děti, je Web Control – nástroj na filtrování pohybu po internetu. Podobně jako u firewallu si také zde můžete zvolit IP adresy nebo i konkrétní adresy internetových stránek, které nebudou z počítače dostupné. Užitečný je i nástroj na blokování reklamy na internetových stránkách, především pokud již nevyužíváte některý z doplňků internetových prohlížečů s podobnou funkcí.

Specifickým nástrojem je ID Block, ve kterém lze přímo určit, jaká konkrétní data nesmějí být z počítače po internetu odeslána. Typicky může jít o čísla kreditních karet nebo různá jména a hesla. K tomu, abyste mohli i nadále používat internetové bankovnictví a další bezpečné stránky, slouží seznam výjimek, kde bude možné používat osobní data stejně jako dříve.

Citlivý antispam

Proaktivní ochrana: Důsledné sledování aktivity programů a služeb zajistí ochranu i proti zatím nepopsaným hrozbám.
Proaktivní ochrana: Důsledné sledování aktivity programů a služeb zajistí ochranu i proti zatím nepopsaným hrozbám.

Filtr nevyžádané pošty, obsažený v Outpost Security Suite Pro, je připravený na spolupráci s poštovními klienty Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail a The Bat!. Antispam používá k odhalování nevyžádané pošty vlastní algoritmus, jehož citlivost si můžete sami nastavit. Další předvolby antispamu jsou dostupné prostřednictvím ovládacích prvků doplňku v e-mailovém klientovi.

Užitečná nastavení

Mezi globálními nastaveními programu, dostupnými pod tlačítkem »Settings« nejde například užitečnou ochranu konfigurace heslem nebo export vašich nastavení, ať už jako zálohu nebo pro použití na dalších počítačích. Nastavit lze rovněž i interval zjišťování aktualizací databáze škodlivých programů a například i možnost sdílení informací o podezřelých souborech a aplikacích s ostatními uživateli.

Uveřejněno na Chip DVD 10/11.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání