Menu
CHIP Speedtest

Ovládejte svůj počítač přes dálkové ovládání

08.06.2013 08:35 | Redakce Chip
Ovládejte svůj počítač přes dálkové ovládání
Jestliže si rádi večer sednete k dobrému filmu, který si pustíte z počítače připojeného k televizi, a nechce se vám vstávat pokaždé, když potřebujete film pozastavit, jistě oceníte aplikaci jménem Unified Remote.

Tato aplikace vám umožní ovládat váš počítač pomocí telefonu. Můžete si tedy odsednout dál, užít si pohodlí postele či sedací soupravy a jednoduše použít svůj smartphone či tablet s Androidem jako klávesnici nebo myš.

Aby byl Unified Remote funkční, musíte si do počítače nainstalovat software jménem Unified Remote Server (ke stažení na www.unifiedremote.com). Po jeho instalaci vám již nic nebrání v proměně vašeho telefonu na dálkový ovladač. Serverovou část aplikace totiž není nutné nikterak nastavovat.

Při prvním spuštění aplikace je nejprve potřeba přidat server, na který se aplikace má připojit (je tedy možné mít Unified Remote Server nainstalovaný na více počítačích a jednoduše mezi nimi volit). Ještě je nutné podotknout, že mobilní telefon musí být buď připojený k PC přes Bluetooth, nebo musí být připojen pomocí Wi-Fi do stejné lokální sítě. Pokud je tak učiněno, program sám server najde a připojí se. Klepnutím na položku »Remotes« se vám otevře nabídka ovladačů, které váš systém v PC podporuje. Zde můžete jednoduše volit např. mezi myší, klávesnicí, ovladačem médií, prezentací atd. Placená verze aplikace pak přidává i podporu ovládání mnoha konkrétních aplikací.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání