Menu
CHIP Speedtest

Patriot Gauntlet Wireless Drive

10.01.2013 14:10 | Redakce Chip
Patriot Gauntlet Wireless Drive
V současné době tabletů a smartphonů je až s podivem, že je tak málo externích disků, které by prostřednictvím Wi-Fi a mobilní aplikace umožňovaly snadné sdílení filmů, hudby, fotografií a například elektronických knih. Majitelé iPadů a tabletů či smartphonů s Androidem, do kterých výrobce nezamontoval alespoň slot pro paměťovou kartu, jistě vědí, jak složité je dostat do nich soubory.

 

 

 

 

 

Firma Patriot se rozhodla zaplnit díru na trhu, a to prostřednictvím zařízení Gauntlet Wireless Drive. Krabička se bude prodávat jak v podobě prázdného rámečku s osaditelnou 2,5“ šachtou, tak ve verzi s instalovaným HDD. My jsme měli možnost vyzkoušet hotovou verzi s 320GB HDD diskem. Pokud si ale rádi hrajete se šroubovákem nebo je vám 320 GB málo, můžete koupit prázdný rámeček a vložit do něj jakýkoliv 2,5“ SSD či HDD disk o max. výšce 9,5 mm a max. kapacitě 2 TB. Doporučujeme zbytečně neutrácet a koupit raději HDD disk s vyšší kapacitou, protože rychlost SSD disku stejně přes Wi-Fi nevyužijete.

Použití je snadné. Gauntlet Node stačí propojit s PC či Macem pomocí USB 3.0 kabelu a nahrát do něj soubory, které chcete prohlížet na tabletu či smartphonu. Do mobilního zařízení je dále nutné nahrát aplikaci Gauntlet, která je k dispozici pro Android, iOS i Amazon Kindle Fire. Poté již stačí zapnout na Gauntletu Wi-Fi a připojit se k němu. Najednou může být připojeno maximálně osm zařízení, současné streamování videa do různých krabiček však může být problém. V továrním nastavení není Gauntlet zaheslovaný, ale přes ovládací rozhraní přístupné přes internetový prohlížeč lze nastavit jak heslo, tak úroveň zabezpečení. Proroutování přístupu k internetu z routeru skrze Gauntlet je sice možné, stačí jen v rozhraní vyhledat SSID a zadat heslo vaší domácí Wi-Fi sítě, ale zbytečně zpomaluje přístup k internetu, a proto jej příliš nedoporučujeme.

Na disk lze přes USB nahrát jakékoliv soubory, pomocí aplikace v tabletu a smartphonu ale uvidíte pouze ty, jejichž typ aplikace podporuje, tedy hlavně filmy, hudbu, snímky a dokumenty. Velmi praktická je i možnost nahrávat na Gauntlet soubory pořízené nebo stažené smartphonem. Specialitou Gauntletu je integrovaná Li-Pol baterie, která umožňuje používat disk několik hodin i v přírodě nebo při cestě hromadnou dopravou. Výrobce udává výdrž cca 5,5 hodiny při neustálém streamování videa. Zbývající kapacitu akumulátoru lze sledovat prostřednictvím indikačních LED diod na boku zařízení.

Tabulka:

Připojení          USB 3.0, Wi-Fi 802.11n

Souborový systém      NTFS, exFAT

Zabezpečení    WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK

Rozměry / hmotnost    138 x 85 x 24 mm / 279 g (vč. HDD)

Podporované OS         Android 2.3+, iOS 4.2+, Kindle Fire, Windows XP, Vista, 7 a vyšší, MacOS X 10.5+

Podporované formáty MOV, M4V, MP4, MPEG-4, H.264, AAC, MP3, Apple Lossless, AIFF, WAV, PDF, MS Office

Celkové hodnocení  1,4 (výborný)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání