Menu
CHIP Speedtest

PDF soubory přímo z aplikace sady Office

21.12.2012 05:00 | Redakce Chip
PDF soubory přímo z aplikace sady Office
U některých dokumentů vytvořených ve Wordu byste chtěli, aby si text mohli přečíst všichni příjemci dokumentů, ale aby ho nikdo nemohl pozměnit. Pro tento účel je nejvhodnější formát PDF.

Od verze Office 2010 (případně Office 2007 s nainstalovanou aktualizací Service Pack 2) lze text exportovat do PDF přímo přes nabídku programu bez použití jakýchkoliv dalších nástrojů.

Pro tento účel nejprve otevřete příslušný dokument v aplikaci Word, Excel nebo PowerPoint a potom přejděte na příkaz »Soubor | Uložit jako«. Nyní v sekci „Typ souboru“ zvolte příponu PDF a volbu potvrďte. Náročnější uživatelé ještě mohou výsledek „exportu“ ovlivnit – implicitní volba se standardní kvalitou totiž nemusí vyhovovat každému. Pokud chcete uspořit co nejvíce místa, můžete zvolit variantu zaručující minimální velikost. Při této variantě však počítejte s tím, že redukce objemu bude při případném tisku dokumentu vidět.

Naopak výstup pro maximální kvalitu zaručí skutečně dobré výsledky, ale také nezanedbatelný objem, který roste především s větším množstvím obrázků. Stejně jako v tiskovém dialogovém okně se i zde můžete rozhodnout, zda chcete exportovat celý dokument, pouze několik stránek, nebo v rámci Wordu aktuálně otevřenu stránku.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání