Menu
CHIP Speedtest

PDFZilla 1.2

27.06.2012 22:00 | Redakce Chip
PDFZilla 1.2
Uveřejněno na Chip DVD 07/12.

Dostat text do PDF je legrace – cesta zpět je ovšem trnitá. Upravovat PDF, nebo z něj dostat text či grafiku, to je odvěký problém. Formát PDF zkrátka není určen pro další editaci, nebo pro export dat. PDFZilla dělá maximum proto, abyste z PDF dostali to, co potřebujete - tabulky, text, obrázky. Zvládá export nejen do wordovského dokumentu DOC, ale i do obrázků, HTML souboru a do flashového formátu, který může najít uplatnění třeba u webové prezentace.

Na Chip DVD najdete půlroční verzi programu PDFZilla 1.2 v ceně zhruba 500 Kč. Program bude fungovat 6 měsíců od instalace.

 

 

 

 

Výběr: V prvním kroku si vyberete, co chcete z PDF souboru vytvořit.
Výběr: V prvním kroku si vyberete, co chcete z PDF souboru vytvořit.

PDF, nebo-li Portable Document Format, je ideální formát souboru pro ukládání dokumentů. Tyto soubory totiž mohou obsahovat text, obrázky, v nových verzích standardu PDF i multimediální prvky.  Obrovskou výhodou formátu PDF je, že dokument vypadá stejně správně – tak jak autor zamýšlel – ať už jej prohlížíte na PC, na Macu, na tabletu nebo na chytrém telefonu. I vytištěný bude vypadat přesně tak, jak jej vidíte. Obrázek se neposune, text bude mít stejnou velikost i polohu, zkrátka PDF je pevný a konzistentní. Vyrobit PDF dokument je velmi jednoduché, mnohem složitější je však cesta zpět. Udělat z PDF dokumentu zdrojový soubor, tedy například wordovský dokument, to je postup, který nikdy nemůže fungovat spolehlivě. PDFZilla se o to snaží.

Nastavení: Při exportu do DOC si můžete zvolit jen stránky, které chcete exportovat.
Nastavení: Při exportu do DOC si můžete zvolit jen stránky, které chcete exportovat.

PDF to Word Converter

Hned po spuštění programu váš přivítá pět tlačítek pro převod z PDF formátu. První tlačítko převádí PDF do formátů DOC, tedy do formátu, který otevřete například v Microsoft Wordu.

Kliknutím na zelené + přidáte PDF soubor, ze kterého chcete wordovský dokument vytvořit. Přidat můžete i více souborů a nechat je převádět najednou. Kliknutím na symbol složky se zeleným + můžete dokonce přidat celou složku PDF souborů určených pro převod. Nastavení programu jsou velmi chudá – jediné, co lze nastavit je, od které po kterou stranu má export proběhnout. V části »Output Folder« je třeba zvolit, kam se mají výsledné soubory ukládat. Kliknutím na »Browse« vyberte cíl uložení. Převod provedete kliknutím na »Start Converting Now«.

Po dokončení převodu se otevře složka s výstupním souborem. A jaká je kvalita převodu? To je hodně individuální. Pokud bude v PDF jednoduchý text, tak bude převod bezproblémový. Čím více složitostí bude PDF obsahovat, jako je třeba záhlaví, obrázky, tabulky, sloupcový text, nestandardní zarovnání atd., tím horší budou výsledky a tím více času budete muset strávit nad dalším zpracováním textu.

Obrázek: Volíte-li export do obrázku, můžete si zvolit jeho rozlišení (DPI).
Obrázek: Volíte-li export do obrázku, můžete si zvolit jeho rozlišení (DPI).

PDF to Image Converter

Pokud zvolíte na úvodní obrazovce druhou ikonu, tak z PDF souboru budete moci vytvořit obrázek JPG, BMP, GIF, PNG nebo TIF. Přidání souboru, či celé složky PDF dokumentů probíhá identicky, jako v předchozím odstavci. Zvolit si navíc můžete DPI, nebo-li rozlišení výsledného obrázku. A zatímco export textu je problematický, tak vytvořit z PDF obrázek je jednoduché, funguje rychle a správně. Pokud tedy potřebujete PDF třeba rychle vystavit na Facebook, nebo Flicker, pak poslouží program výtečně!

PDF to TXT Converter

Obsahuje PDF soubor grafiku? Ale vy stojíte jen o samotný text? Pak použijte tuto variantu. Z PDF souboru bude extrahován pouze text a to zcela bez formátování. Zmizí velké nadpisy, tučné písmo, zkrátka úplně vše – zůstane zachován pouze holý text. Text bude jako nekončící řetězec, tzn., že nebude ani rozdělen na stránky. Výstup je dobře použitelný, pokud skutečně chcete jen surový text.

PDF to HTML Converter

Chcete PDF soubor vystavit jako živou HTML stránku? Jednou z možností je použít toto tlačítko. Z PDF souboru se vytvoří jednoduchá HTML stránka, zachovány budou i obrázky a další objekty na stránce. Dobré výsledky ovšem očekávejte jen u jednoduché sazby stránky. Složitější PDF dokumenty nebudou vypadat tak, jak zřejmě očekáváte. Navíc HTML výstup není do takové míry „čistý“, abyste si jej mohli jednoduše upravit. Ovšem nic není ztraceno, je zde poslední nástroj…

Flash: Hodně kvalitní výsledky dostanete, pokud z PDF souboru vytvoříte SWF, nebo-li flash. Pro webovou prezentaci je to skvělá volba výstupu.
Flash: Hodně kvalitní výsledky dostanete, pokud z PDF souboru vytvoříte SWF, nebo-li flash. Pro webovou prezentaci je to skvělá volba výstupu.

PDF to SWF Converter

Udělat z dokumentu soubor SWF, nebo-li flash? Ostatně, proč ne? Kvalita výstupu je vynikající, flashový objekt vypadá prakticky 1:1 jako zdrojový PDF dokument a pokud flash umístíte na své webové stránky, tak všechny počítačové browsery si s ním poradí. Z našeho pohledu je tak SWF velmi dobrým formátem právě pro webové prezentace. Problém je jen ten, že mobilní telefony a často i tablety (konkrétně iPad) si s interpretací flashe neporadí.

Exportovat texty z PDF je skutečné peklo, ale PDFZilla svou práci dobře zvládá. Pokud skutečně potřebujete z PDF extrahovat data, bude PDFZilla nejlepší možnou volbou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání