Menu
CHIP Speedtest

PDFZilla 3

01.09.2013 22:00 | Redakce Chip
PDFZilla 3
Uveřejněno na Chip DVD 09/13.

PDFZilla 3 je multikonvertor PDF dokumentů do jiných formátů. Zvládá Word (DOC), Excel (XLS), textový dokument (TXT), obrázky (JPG, BMP, TIF, PNG, GIF), převod do webové stránky (HTML) nebo Flash dokumentu (SWF) s automatickým nebo manuální stránkováním. Jeho další funkce, jako je vystřižení stránky, spojení několika dokumentů v jeden a otočení o daný úhel, z něj však dělají velmi zdařilou pomůcku při správě PDF dokumentů a manipulaci s jejich obsahem. PDFZilla vyniká také rychlostí převodu PDF do obrázkových formátů. Anglická verze programu není plně kompatibilní s českými znaky ve Wordu a Excelu.

Na Chip DVD najdete plnou verzi aplikace PDFZilla 3 v ceně 800 Kč. Jde o stejnou verzi, která se nyní prodává.

 

 

 

Úvodní okno: Jakákoli konverze rychle při ruce jedním stisknutím tlačítka.
Úvodní okno: Jakákoli konverze rychle při ruce jedním stisknutím tlačítka.

Jde to i naopak´

Výčet aplikací, které podporují konvertování z obrázků, txt dokumentů a Wordu do PDF je obrovský. Je však méně těch, které to umí i naopak, a přesně jednu takovou vám dnes představíme. Jedná se o aplikaci PDFZilla 3. Pyšní se svou dovedností převést PDF dokument (i chráněný) do různých formátů. Týká se to Wordu (.doc), obrázků (.png, .jpg, .gif, .bmp, .tif), textu (.txt), Excelu (.xls) a dokonce podporuje i převod do webové stránky (.html) a flash dokumentu (.swf)

Spojování PDF: Dokumenty stačí přetáhnout do okna a během pár sekund je vše hotovo.
Spojování PDF: Dokumenty stačí přetáhnout do okna a během pár sekund je vše hotovo.

Konverze

PDFZilla 3 umí excelentně konvertovat PDF do obrázkových souborů. Je možno, tak jako u dalších formátů, nastavit od jaké stránky začne a u jaké skončí. Dále se zde nachází i výstupní kvalita v DPI. Word zvládá vcelku dobře, všechen text je v dokumentu zanořen jako textové pole. To občas rozhodí formát, takže jsou nutné dodatečné úpravy. S obrázky má také trochu problém. Tabulky z PDF do Excelu převádí vcelku obstojně, je však, jako u Wordu, nutná následná editace. Největší problém má PDFZilla s konverzí rovnic a českého textu, kde nezvládá písmena s háčky a čárkami. Webová stránka je na tom o poznání lépe, vlevo se nachází přehledně uvedené stránky a v hlavní části se nachází text i s obrázky. Ještě lépe však zvládá konverzi do Flash dokumentu, ve kterém se nacházejí i šipky, se kterými můžete posouvat stránkování vpřed, či nazpět. Zachovává také propojení s hypertextovými odkazy.

Konverze do Wordu: Čeština dělá PDFZille problém jak před konverzí, tak i po konverzi.
Konverze do Wordu: Čeština dělá PDFZille problém jak před konverzí, tak i po konverzi.

Další funkce

PDFZilla 3 se může pyšnit dalšími třemi dovednostmi přístupnými rovnou z hlavní obrazovky. »PDF Merger« dokáže spojit více PDF v jeden soubor. »PDF Cutter« dokáže vystřihnout a poté spojit jakoukoli stránku v PDF dokumentu. Obsahuje i malý náhled právě označené stránky. Stačí jen označit a zmáčknout »Delete selected«. Je možno, držením klávesy CTRL, označit i více stran najednou. »PDF Rotator« je schopen otočit celý PDF dokument, či jen jeho část, o zvolený úhel.

Vystřihnutí stránek: Velmi přesné a rychlé odebrání stránek, které v dokumentu nepotřebujete.
Vystřihnutí stránek: Velmi přesné a rychlé odebrání stránek, které v dokumentu nepotřebujete.

Rychlý konvertor

PDFZilla 3 se právem může pyšnit jako jednoduchý, účinný a až neuvěřitelně rychlý nástroj pro konverzi PDF do jiných formátů. Rychlost, jakou pracuje, je úžasná. 10 velkých PDF dokumentů je spojeno v jeden během pár sekund, pokud použijete funkci vystřihnutí, PDF máte složeno prakticky ihned po kliknutí na »Save«. 90 stránkové PDF je převedeno do velmi kvalitních obrázků během chvilky. Do Wordu v rámci pár sekund. Rychlejší konvertor jen tak nenajdete. Bohužel potíže při konverzi českých textů do formátu DOC poněkud kalí dobrý dojem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání