Menu
CHIP Speedtest

Pětihvězdičková mafie

13.06.2012 16:02 | Redakce Chip
Pokud uživatelé chtějí na internetu nakupovat nebo si například rezervovat ubytování, často spoléhají na hodnocení ostatních. To se ale může brzy stát velkým problémem.

Neuvěřitelný rozsah nabídky a množství internetových obchodů jsou pro zákazníky rájem. Na straně druhé jim ale samotný nákup příliš neusnadňují – jak si vybrat mezi stovkou podobných výrobků? Ve kterém obchodu vás neokradou a v případě reklamace nabídnou rychlé a levné řešení? Který hotel je pro vaši dovolenou ideální?

Na tyto otázky by měly odpovědět weby umožňující hodnocení výrobků či služeb. Ty se ale nyní ocitají před důležitým milníkem. Na jedné straně stojí čím dál tím více uživatelů, kteří chtějí před koupí či rezervací znát názor ostatních uživatelů, na straně druhé podvodníci, kteří si zvýšeného zájmu o tento typ „služeb“ také všimli a hodlají ho využít ke svému obohacení. Záleží tedy jen a jen na příslušných webech, zda dokážou nabídnout uživatelům to, co hledají, a zároveň se ubránit podvodníkům.


Tento článek najdete v Chipu 7/2012, který se na stáncích objeví 29.6.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání