Menu
CHIP Speedtest

Picolino 2012 SE

30.12.2012 23:00 | Redakce Chip
Picolino 2012 SE
Uveřejněno na Chip DVD 01/13.

 

Picolino 2012 SE je program pro tvorbu a správu webových alb, který ocení především ti nejméně nároční uživatelé. Nabízí jen základní funkce, se kterými je proces vytvoření alba, výběr fotografií a odeslání na server otázkou několika málo kliknutí myši. Každé album je samozřejmě možné opatřit přístupovým heslem. Vytvořená alba lze po nahrání na webový server dodatečně doplňovat a v případě potřeby také jednoduše odstranit.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Picolino 2012 SE v ceně 250 Kč. Tato edice umožňuje nahrát na webový server 250 fotografií. Komerční verze Premium odstraňuje limit počtu nahraných fotografií.

 

 

 

 

Nové album: V počítači album jednoduše pojmenujte, vyberte fotografie a volitelně nastavte heslo. Poté už jen stačí potvrdit nahrávání.
Nové album: V počítači album jednoduše pojmenujte, vyberte fotografie a volitelně nastavte heslo. Poté už jen stačí potvrdit nahrávání.

Práce v uživatelském prostředí programu Picolino 2012 je velice snadná, ačkoliv není k dispozici česká lokalizace. V úvodní nabídce »Overview« najdete přehled o množství odeslaných fotografií a pomocí tlačítka »Share new pictures with friends« se můžete rovnou pustit do vytváření nového webového alba. V poli »Album name« nové album pojmenujte a pokud chcete přístup k fotografiím zabezpečit heslem, aktivujte volbu »I want to protect this album with a password« a zadejte heslo.

Nahráno: Picolino 2012 po úspěšném odeslání všech fotografií na web vygeneruje pro každé album unikátní odkaz.
Nahráno: Picolino 2012 po úspěšném odeslání všech fotografií na web vygeneruje pro každé album unikátní odkaz.

Pro přidání fotografií do alba klikněte na »Add files«, v novém dialogovém okně označte požadované soubory a svůj výběr poté potvrďte tlačítkem »Otevřít«. Aby bylo výsledné pořadí fotografií na webu přesně podle vašich představ, můžete využít dvojici šipek pod každým náhledem pro posunutí vpřed nebo vzad. Tlačítko se symbolem tužky slouží pro vyvolání podokna pro přidání popisku k jednotlivým fotografiím. Z tohoto podokna dále můžete pomocí »Photo optimatization« přejít do skromné nabídky barevných filtrů. K dispozici je převod do odstínů šedi, sépiový efekt a úprava kontrastu.

Správce: Alba lze libovolně upravovat i po nahrání na web a samozřejmě také kdykoliv úplně odstranit.
Správce: Alba lze libovolně upravovat i po nahrání na web a samozřejmě také kdykoliv úplně odstranit.

Pokud jste s nastavením svého alba spokojeni, zahajte proces nahrávání na web kliknutím na »Upload album now«. Protože by odesílání fotografií ve vysokém rozlišení bylo poměrně zbytečně datově náročné, Picolino 2012 ještě před samotným odesláním na server fotografie zmenší tak, aby se při použitelném rozlišení načítaly na webu svižně. Poté již můžete sledovat, jak se vaše fotografie jedna za druhou nahrávají na server.

Jakmile se zobrazí hlášení »Successful«, je nahrávání dokončeno. Kliknutím na vygenerovaný odkaz si nové album můžete rovnou prohlédnout na webu. Rozbalovací nabídka napravo od odkazu usnadňuje rychlé zkopírování do schránky (volba »Copy link«), odeslání na e-mail a sdílení na Facebooku nebo Twitteru.

Na webu: Jeden z dostupných režimů pro efektní prohlížení fotografií.
Na webu: Jeden z dostupných režimů pro efektní prohlížení fotografií.

Webové prostředí alba umožňuje prohlížení fotografií ve dvou režimech. Ve výchozím režimu lze mezi fotografiemi přepínat ručně, případně volbou »Play Slideshow« spustit prezentaci. Pokud se přepnete do režimu »Fullscreen-Diashow«, můžete mezi fotografiemi efektně listovat a kliknutím přibližovat.

Pro správu alb, které v Picolino 2012 vytvoříte, slouží nabídka »Manage Albums«. Najdete zde volbu pro smazání celého alba (tlačítko se symbolem koše) a nabídku dodatečných úprav pod »Edit album«. Odtud můžete alba přejmenovávat, přidávat nové fotografie, presovat je i mazat. Dodatečně zde také zabezpečíte album přístupovým heslem. Toto heslo lze kdykoliv později libovolně měnit nebo deaktivovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání