Menu
CHIP Speedtest

Plato Blu-ray DVD Ripper 11

18.11.2010 23:00 | Redakce Chip
Plato Blu-ray DVD Ripper 11
Filmy na DVD a Blu-ray discích si nemusíte přehrávat jen v počítači nebo stolním přehrávači – snadno je dostanete i do mobilu či jiného přenosného přehrávače.

Plná verze programu Plato Blu-ray DVD Ripper z Chip DVD vám umožní bez detailního nastavování parametrů převádět filmy z DVD a Blu-ray disků do desítek různých formátů. V programu jsou připraveny nejen předvolby pro konverzi filmů do standardních formátů pro přehrávání v počítači, ale také pro mobilní telefony a další přenosná zařízení. Pokud by vám snad standardní předvolby nestačily, můžete si všechny potřebné parametry kvality výstupního souboru s filmem nastavit sami. Při konverzi filmů z DVD a Blu-ray disků chráněných proti kopírování musíte použít některý z nástrojů na odstranění protikopírovací ochrany, například AnyDVD nebo DVDFab HD Decrypter.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Plato Blu-ray DVD Ripper 11, která svými funkcemi zcela odpovídá aktuálně nabízené komerční verzi aplikace. Běžná cena licence programu je bezmála 1 100 Kč, vám však k jeho neomezenému použití stačí jen bezplatná registrace, při které získáte kód pro odemknutí plné verze aplikace. Zájemci mohou v rámci této akce využít zvýhodněnou cenu   na nákup Plato DVD Ripper Professional 11.

Obsah disku: Program analyzuje obsah disku a nabídne vám tituly a kapitoly ke konverzi.
Obsah disku: Program analyzuje obsah disku a nabídne vám tituly a kapitoly ke konverzi.


Převod filmů z DVD a Blu-ray disků pomocí plné verze programu Plato Blu-ray DVD Ripper je velmi snadný. Všechna potřebná nastavení se odehrávají v jediném hlavním okně aplikace.

Ze všeho nejdříve je třeba zvolit zdrojový film k převodu a nechat jej programem analyzovat. Klikněte proto na tlačítko »Add Folder« s obrázkem disku vlevo nahoře. Otevře se nové okno, ve kterém zvolíte buďto filmový disk vložený v Blu-ray či DVD mechanice, nebo složku s daty, staženými z filmového disku v počítači. Plato Blu-ray DVD Ripper následně analyzuje obsah zvoleného disku či složky a vypíše seznam titulů a kapitol filmu. V seznamu titulů můžete snadno označit ty, které chcete uložit do počítače a převést je do jiného formátu. Použít můžete jak zaškrtávací pole přímo v seznamu, tak i tlačítka pro

Výběr zvuku: Vedle titulů a kapitol máte na výběr i použitou zvukovou stopu.
Výběr zvuku: Vedle titulů a kapitol máte na výběr i použitou zvukovou stopu.

označení všech součástí disku (»ALL«), zrušení označení (»None«), odstranění vybrané kapitoly ze seznamu (»Remove«) nebo celého seznamu (»Clear«).

S výběrem částí filmů k převodu vám pomůže i vestavěný přehrávač, jehož okno otevřete kliknutím na tlačítko se symbolem promítačky v pravé horní části okna programu Plato Blu-ray DVD Ripper. Filmy na DVD a Blu-ray discích mívají velmi často více zvukových stop, proto si vyberte tu kterou chcete použít v nabídce »Audio«, připravené hned pod seznamem titulů a kapitol. Titulky z filmových disků Plato Blu-ray DVD Ripper nepoužívá, do převáděného filmu ovšem můžete vložit titulky z externího souboru, pomocí nabídky »Subtitle«. Podporovány jsou běžné formáty souborů s titulky, které najdete na internetu.

Výběr formátu

Předvolby formátů: Z desítek připravených předvoleb konverze pro si jistě vyberete.
Předvolby formátů: Z desítek připravených předvoleb konverze pro si jistě vyberete.

Poté co máte vybrány součásti filmu, které chcete uložit do počítače a převést do některého z podporovaných formátů, je třeba nastavit parametry výstupu. Plato Blu-ray DVD Ripper vám to velmi usnadní, jelikož obsahuje desítky připravených předvoleb nastavení pro různé typy výstupů a zařízení.

Výběr z připravených profilů nastavení najdete v nabídce »Profile«. Mezi typy výstupů jsou k dispozici běžné formáty jako AVI, MPEG či WMV, ale také i předvolby pro přípravu filmů na přehrávání v iPodech a iPhonech, Playstation Portable, přehrávačích Microsoft Zune, smartphonech BlackBerry, Pocket PC nebo běžných mobilních telefonech. Užitečná je rovněž i možnost převodu filmů do formátu Flash, ve kterém je můžete vystavit na serverech typu YouTube, nebo uložení filmů ve formátu pro přehrávání v Apple

Nastavte si sami: Všechny podstatné parametry konverze si můžete nastavit podle vlastních preferencí.
Nastavte si sami: Všechny podstatné parametry konverze si můžete nastavit podle vlastních preferencí.

TV. Ve všech případech máte k dispozici hned několik různých typů nastavení, lišících se rozlišením obrazu (vybírejte dle displeje použitého zařízení), datovým tokem a kvalitou zvuku (parametry ovlivňující velikost výsledných souborů s filmy). Je tedy velmi pravděpodobné, že mezi připravenými předvolbami najdete nastavení přesně pro váš přehrávač dle rozměrů jeho displeje a kapacity paměti pro uložení filmů či videoklipů.

U DVD a Blu-ray disků se záznamy koncertních vystoupení či s videoklipy se může hodit i možnost převodu pouze zvukové stopy. Výstupním formátem mohou být zvukové soubory ve formátech MP3, AC3, AAC, M4A, WMA či WAV.

Před spuštěním konverze stačí už jen vybrat složku pro uložení hotového souboru s filmem (»Folder«) a kliknout na tlačítko »Start«. Pokud navíc chcete, aby se počítač po převedení filmu do nového formátu automaticky vypnul, označte volbu »Computer will close automatically after finishing conversion«.

Vlastní nastavení

Náhled filmu: S výběrem titulů a kapitol ke konverzi vám pomůže okno s náhledem vybrané části filmu.
Náhled filmu: S výběrem titulů a kapitol ke konverzi vám pomůže okno s náhledem vybrané části filmu.

Jestliže si nevyberete mezi připravenými předvolbami nastavení výstupů, stále existuje řešení. Stačí jen v nabídce výstupních formátů použít předvolbu »Customize Setting«. Vedle hlavního okna programu Plato Blu-ray DVD Ripper se otevře další okno s podrobnými parametry konverze.

K dispozici je volba použitého kodeku (»Video Codec«), rozlišení videa (»Video Size«), snímkové frekvence (»Frame Rate«), datového toku (»Video Bitrate«) i poměru stran obrazu (»Aspect Ratio«). Podobná nastavení jsou možná i u zvukové stopy filmu – konkrétně jde o kodek použitý při konverzi (»Audio Codec«), datový tok zvuku (»Audio Bitrate«), kanály (»Channel«), vzorkovací frekvenci (»Audio Sample«) a úroveň hlasitosti (»Audio Volume«).

Tyto předvolby ovlivňují jak kvalitu výstupního souboru, tak i jeho velikost a umožní vám nastavit si konverzi filmů z Blu-ray a DVD přesně podle vašich potřeb.

Konverze na všechny způsoby

Plná verze programu Plato Blu-ray DVD Ripper z Chip DVD nabízí velmi snadnou cestu jak převádět filmy z DVD a Blu-ray disků do mnoha různých formátů, včetně těch použitelných v přenosných přehrávačích a v mobilech. Neporadí si sice s disky chráněnými proti kopírování, při jejich zpracování si ovšem můžete pomoci šikovnou aplikací AnyDVD (instalace trialu), která protikopírovací ochranou deaktivuje.

Další možností, jak si poradit s konverzí filmů na chráněných discích, je stažení jejich obsahu do počítače pomocí freewarové aplikace DVDFab HD Decrypter (instalace). Program uloží obsah filmového disku do vybrané složky v počítači, odkud jej můžete s pomocí nástroje Plato Blu-ray DVD Ripper otevřít a převést do požadovaného formátu. DVDFab HD Decrypter si poradí s běžnými typy protikopírovací ochrany DVD a Blu-ray disků a je použitelný zcela zdarma.

Uveřejněno na Chip DVD 12/10.Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání