Menu
CHIP Speedtest

Počítač trucuje. Není hacknutý?

09.11.2010 11:22 | Redakce Chip
Počítač trucuje. Není hacknutý?
Windows už zase nepracují podle vašich představ. Je to chyba Microsoftu, nebo jde o něco jiného? Ukážeme vám chování typické pro napadený počítač.

Operační systém a aplikace nám usnadňují život, jsou však zároveň nepřetržitě v ohrožení. Každý den se na internetu objeví okolo 60 000 nových škůdců. Není proto divu, že již každý druhý uživatel má nepříjemnou zkušenost s malwarovou infekcí, jak tvrdí bezpečnostní specialisté společnosti Panda. Jenže jak poznat, že je počítač napaden? Třeba podle toho, že procesor je neustále hodně vytížený, že se po síti přenáší neznámá data nebo že se z ničeho nic zobrazují podivuhodná okna. Ještě než začnete počítač „ládovat penicilinem“, podívejte se na naše tipy a použijte nástroje z DVD. Třeba je problém v softwaru, ovladači nebo špatném programu. Jak odhalit, co je problém softwaru a co je malware, to najdete v Chipu 12/2010, který vychází 19. listopadu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání