Menu
CHIP Speedtest

Počítač v počítači

21.02.2011 13:53 | Redakce Chip
Počítač v počítači
S vysokým výkonem běžných osobních počítačů pronikla virtualizace i do strojů domácích uživatelů, kde má hned několik možností využití – především nabízí velmi snadný způsob, jak provozovat více operačních systémů na jednom počítači, a rovněž se výborně hodí k bezpečnému testování softwaru.

Na využití virtualizace v domácích počítačích není nic náročného ani tajemného – stačí dnes běžná hardwarová výbava a zdarma použitelné virtualizační nástroje. Zatímco virtualizace na serverech slouží především k maximálnímu využití výkonu rozdělením jednoho fyzického stroje na více virtuálních počítačů, na vašem domácím počítači vám virtualizace pomůže především s provozem více různých operačních systémů nebo s testováním nového softwaru. Virtualizace má v tomto ohledu obrovskou výhodu – virtuální stroj nemůže nijak ovlivnit obsah hostitelského počítače, přestože s ním můžete pracovat stejně jako s běžným počítačem (i když s trochu nižším výkonem). Ve virtuálním stroji je možné instalovat programy, pracovat se soubory či s internetem. Když už nebudete virtuální počítač potřebovat, prostě jej smažete, bez jakéhokoli pozůstatku v hostujícím počítači. Požadavky na hostující počítač nejsou nijak přemrštěné – velmi pravděpodobně nebudete mít problém s výkonem procesoru, důležitá je spíše velikost operační paměti, kterou bude hostující počítač s virtuálním sdílet.
K čemu všemu lze virtuální počítač používat a na jaké nástrahy se musíte připravit, to najdete v Chipu 3/2011, který vychází 25. února 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání