Menu
CHIP Speedtest

Podrobný pohled na AMD Bulldozer

10.02.2012 18:06 | Redakce Chip
Společnost AMD uvedla na trh první procesory řady AMD FX (Bulldozer) s osmi jádry. Podrobný pohled na jejich architekturu odhalí klady a zápory této bezesporu zajímavé řady procesorů.

 

Osm výpočetních jader s frekvencí 3,6 GHz a celkovým počtem 1,2 miliardy tranzistorů. Specifikace nového procesoru AMD FX-8150 jsou na první pohled opravdu působivé. V porovnání s ostatními procesory srovnatelné cenové kategorie vychází Bulldozer FX-8150 jako papírový vítěz, protože srovnatelný Sandy Bridge od Intelu, tedy model Core i7-2600, je osazen pouze miliardou tranzistorů. Procesory Phenim II, které předcházely čipům FX, pracují pouze s 900 miliony tranzistorů na zhruba stejné ploše. Takovou výpočetní kapacitu v kategorii serverových CPU nemůže nabídnout žádný jiný dostupný procesor, přesto jsou ale výsledky měření v klasických desktopových benchmarcích vcelku zklamáním. Důvodem je úplně nová architektura Bulldozer, která byla v procesorech FX nasazena poprvé.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání