Menu
CHIP Speedtest

Podvody na internetu

16.05.2013 19:55 | Redakce Chip
Podvody na internetu
Internet se stává bojištěm, kde přežijí jen ti nejsilnější: anonymní podvodníci se stále rafinovanějšími triky snaží získat vaše peníze. My vám poradíme, jak se nenechat nachytat.

Internet patří mezi největší vynálezy lidstva a v současné době ovlivňuje život naprosté většiny lidí. Lze na něm najít důležité informace, zábavu i poučení. Pomalu, ale jistě se tak stává běžnou součástí našeho života, podobně jako například pračka či lednička. Na rozdíl od těchto mírumilovných spotřebičů má ale internet i svou temnou stranu, která může uživatele nepříjemně překvapit. Když byl ještě v plenkách, přistupovali k němu uživatelé s respektem a při většině „webových“ činností přemýšleli. V současnosti najdete na internetu miliony nezkušených uživatelů, kteří zmiňovaný respekt postrádají a s notnou dávkou sebevědomí (a s absencí opatrnosti) dělají věci, nad kterými zůstává rozum stát. I to je jeden z důvodů, proč stále přibývá internetových podvodníků – relativní anonymita a obrovské množství potenciálních obětí dělají z internetu zlatý důl.

Článek najdete v Chipu 6/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání