Menu
CHIP Speedtest

Pohodlnější práce s příkazovou řádkou

29.05.2013 16:25 | Redakce Chip
Pohodlnější práce s příkazovou řádkou
Pokud častěji pracujete s příkazovou řádku, určitě vám vadí, že kontextový příkaz »Zde otevřít příkazové okno« je v Průzkumníku k dispozici pouze v případě, že při stisku pravého tlačítka myši byla zároveň stisknuta klávesa [Shift].

To je zejména u notebooků nepohodlné, neboť jsou k tomu zapotřebí obě ruce. Zásahem do systémového registru můžete přemístit kontextový příkaz do standardní místní nabídky.

Za tím účelem zapište do hledacího pole nabídky Start příkaz »regedit« a stiskněte [Enter]. V případě potřeby ještě potvrďte dotaz Řízení uživatelských účtů tlačítkem »Ano«, případně »Pokračovat«. V editoru registru navigujte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshellcmd«. V pravé části okna klikněte na řetězec »Extended« a vymažte jej. Dále navigujte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTDriveshellcmd«. Také v něm odstraňte řetězec »Extended«. Tak zajistíte, aby byl kontextový příkaz ihned k dispozici také pro jednotky. Po zavření editoru bude funkce aktivní.

Upozornění: Chcete-li úpravu odvolat, v příslušném klíči registru příkazem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota« zase doplňte položku »Extended« bez určité hodnoty.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání