Menu
CHIP Speedtest

Pokec s návštěvníky téhož webu — zatím v plenkách

21.12.2010 17:02 | Redakce Chip
Pokec s návštěvníky téhož webu — zatím v plenkách
Zajímavý nápad, který by se však snadno mohl zalíbit i službám velkým, jako je Facebook nebo Google.

Rozšíření pro Google Chrome umožňuje popovídat si s návštěvníky téhož webu. Jmenuje se Talkita a je posud na raném stupni vývoje; také má zatím dosti málo uživatelů — musíte navštívit opravdu velký světový web, abyste se s někým potkali. Prozatím se k Talkitě lze přihlásit pouze účtem u Facebooku. Podpora pro jiné účty (Google, Twitter anebo zvláštní účet na Talkitě) se teprve chystá.

Talkity zatím nelze užít na připojeních zabezpečených (HTTPS), a v jiných prohlížečích, než je Chrome, můžete zkusit pouze aplikační záložku (bookmarklet); měla by chodit přinejmenším ve Firefoxu. Se záložkou nejste, na rozdíl od rozšíření, připojeni k Talkitě na každém webu, který navštívíte, nýbrž musíte na záložku kliknout.

Rozšíření pro Chrome lze oproti tomu nastavit, aby se připojovalo, anebo nikoli. Když jste připojeni — ne však nezbytně přihlášeni — pak rozšíření zobrazuje u kraje stránky plovoucí záložku. Ta ukazuje počet jiných návštěvníků s Talkitou, pokud nějací jsou.

Záložka u kraje stránky
Záložka u kraje stránky

Kliknutím na záložku se otevírá malé okno s rozpravou. Zatím se setkáte nejspíše s angličtinou. Teprve v okně vám Talkita nabídne přihlášení, jež potřebujete pouze tehdy, chcete‑li sami též přispět; číst příspěvky můžete i bez něj (a tedy i bez účtu na Facebooku).

Jakmile se jednou přihlásíte, odhlásit se můžete po kliknutí na ikonu rozšíření na liště, skrze odkaz Logout of Talkita. Jestliže u položky Load Talkita on Every Page změníte volbu na Off a stránku znovu načtete, pak záložka zmizí a Talkity v té chvíli neužíváte. Zpět do chodu ji vrátíte obnovením volby On a opětovným načtením stránky.

To je vše. Je to jen blbůstka, ale nápad chytrý. S podobným rozšířením by však mohl přijít i sám Facebook nebo Google, a kdo si pak vzpomene na Talkitu? K Talkitě se však jednou půjde přihlásit účtem z kteréhokoli z velkých webů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání