Menu
CHIP Speedtest

Pomalý internet? Ne, děkuji!

15.08.2013 06:30 | Redakce Chip
Pomalý internet? Ne, děkuji!
Pomocí několika jednoduchých, ale účinných triků a nástrojů budete moci využívat své internetové připojení, omezené objemem přenesených dat, na maximum.

U všech běžných typů pevného internetového připojení – ať už jde o DSL přes klasickou telefonní linku, internet od poskytovatele kabelové televize, nebo třeba připojení přes Wi-Fi – dnes už jen málokdy narazíme na limit v objemu přenesených dat. Politiku tzv. FUP (Fair Use Policy) už naštěstí většina poskytovatelů internetového připojení opustila, a tak můžete přes svou přípojku stahovat tolik dat, kolik se vám jen zlíbí. Ani zdaleka to ale neplatí, jakmile opustíme hájemství domácí Wi-Fi sítě. Mobilní internetové připojení sice už není výhradou top manažerů, avšak naši operátoři nám jej dávkují opravdu po kapkách. I nové „neomezené“ tarify obsahují jedno zcela zásadní omezení, které se týká právě objemu přenesených dat.

Jak nejlépe využít dostupný datový limit a omezit stahování zbytečných dat se dočtete v zářijovém Chipu, který vychází 22. srpna.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání