Menu
CHIP Speedtest

Postavte si vlastní dotykový AIO PC

07.12.2010 12:10 | Redakce Chip
Postavte si vlastní dotykový AIO PC
V minulém čísle papírového Chipu jsme přinesli článek o tom, jak si postavit co nejlevnější počítač. Tentokrát se nám do ruky dostala zajímavá novinka v podobě barebonu Shuttle X50V2, který představuje jednoduchý způsob, jak si postavit vlastní AIO počítač s dotykově ovládaným displejem.

Shuttle X50V2 je založen na procesoru Atom D510 (1,66 GHz, 4 virtuální vlákna), nepočítejte tedy s nijak oslnivým výkonem, na druhou stranu je ale celý počítač chlazen pasivně, takže má nulovou hlučnost. Dodává se v „barebone“ verzi bez instalovaných paměťových modulů (vejdou se do něj dva klasické notebookové moduly DDR2-667/800 SO-DIMM) a pevného disku, takže do něj můžete vložit i SSD disk a počítač pak bude opravdu bezhlučný. Dalším důvodem, proč jsme se na tento barebone chtěli podívat, je fakt, že se dodává s modulem obsahujícím sériový a paralelní port (ty jsou vyvedeny na zadní stranu AIO počítače). Díky těmto portům lze AIO Shuttle X50V2 využít i pro průmyslové aplikace nebo například jako základ restauračního objednávkového a platebního systému.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání