Menu
CHIP Speedtest

Potlačení komponenty Microsoft Upload Center

25.01.2013 04:30 | Redakce Chip
Potlačení komponenty Microsoft Upload Center
Od jisté doby se v oznamovací oblasti hlavního panelu „uhnízdil“ Upload Center. Poněvadž jej nepoužíváte, chtěli byste potlačit jeho automatické spouštění a zabránit tak zbytečnému zatěžování systému.

Uživatele často obtěžující Upload Center je komponentou Office 2010. Nejpozději až spustíte Microsoft SharePoint Workspace se Upload Center nainstaluje do systému. Případně k tomu dojde, jestliže v jiné Office aplikaci použijete příkaz »Soubor | Uložit a odeslat« pro publikování na webu. Příslušný soubor komponenty se jmenuje »MSOSYNC.EXE«. Ten můžete v aktuální relaci prostřednictvím Správce úloh zastavit.

K trvalému odstranění musíte vymazat odpovídající položku v systémovém registru. Za tím účelem do hledacího pole nabídky Start zapište »regedit« a stiskněte [Enter]. Dotaz od Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano«, případně »Další«. Potom navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun«. Vpravo v dialogu vymažte řetězec »OfficeSyncProcess«, který poukazuje na jmenovaný soubor ve složce »C:Program FilesMicrosoft OfficeOffice14«. Zpětný dotaz potvrďte tlačítkem »Ano« a pak editor registru zavřete.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání