Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Potlačení zprávy o rychlosti USB

05.08.2013 11:20 | Redakce Chip
Potlačení zprávy o rychlosti USB
Vložíte-li moderní USB disk (verzi 3) s vyšší rychlostí do zařízení disponujícího pouze USB portem ve verzi 2, zobrazí se upozornění, že tato paměť by mohla fungovat rychleji. Faktem ale je, že tato informace nikomu nepomůže, naopak může být spíše otravná.

Proto je lepší její zobrazování vypnout. To lze provést ve Správci zařízení. K němu se nejrychleji dostanete přes klávesovou zkratku [Windows] + [Pause] a poté kliknutím v levé části na odkaz Správce zařízení.

Jakmile se objeví příslušné okno, přesuňte se do sekce »Řadiče USB (Universal Serial Bus)« a zde zvolte příslušný název řadiče – přesný název se liší v závislosti na výrobci a modelu. Klikněte na něj pravým tlačítkem a z nabídky, která se objeví, zvolte položku »Vlastnosti«. Nyní se přepněte na kartu »Upřesnit« a zde deaktivujte zatržítko u položky »Oznámit, že zařízení může pracovat rychleji«. Nakonec klikněte na »OK« a uzavřete správce.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení