Menu
CHIP Speedtest

Použijte diagnostický nástroj systému Windows 7

29.05.2013 09:15 | Redakce Chip
Použijte diagnostický nástroj systému Windows 7
Zdá se vám, že váš počítač se příliš často a bezdůvodně „seká“, nebo se dokonce z ničeho nic sám restartuje? Je možné, že jeho operační paměť není úplně v pořádku a v důsledku chyb paměti dochází k pádu systému.

Naštěstí si pro otestování paměti nemusíte shánět a instalovat žádné speciální nástroje. Nástroj pro otestování paměti je totiž přímo standardní součástí operačního systému Windows. Stačí, když do řádku „Prohledat programy a soubory“ napíšete „MdSched.exe“ a „Vyhledat v počítači problémy s pamětí“.

Máte pak dvě možnosti, a to buď ihned restartovat počítač a vyhledat problémy hned, nebo použití nástroje odložit do příštího spuštění operačního systému. Vyberte si v závislosti na tom, zda zrovna s počítačem potřebujete pracovat. Pokud nástroj odhalí nějaké chyby operační paměti, uvažujte o tom, paměťové moduly vyměnit. Výměna není nijak komplikovaná a zvládne ji i běžný uživatel počítačů, tedy alespoň v případě, kdy není paměť přímo na základní desce (většinou pouze u některých typů přenosných počítačů).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání