Menu
CHIP Speedtest

Použijte motivové programy, které fotoaparát nabízí

23.06.2013 13:25 | Redakce Chip
Použijte motivové programy, které fotoaparát nabízí
Většina digitálních fotoaparátů nabízí tzv. motivové programy, označované také jako scénické režimy. Uživatel má možnost vybrat si jeden z motivů podle situace, kterou chce zachytit, a fotoaparát pak sám provede potřebná nastavení, odpovídající co nejlépe podmínkám a požadavkům.

Jde o režimy, jako je portrét, noční krajina, soumrak, sport a mnohé další. Fotoaparát sám nastaví ostrost, sytost, kontrast a barvy, aby uživatel získal co nejlepší snímky. Pokud má uživatel svůj vlastní styl a osvědčené nastavení, může si ho většinou nastavit a uložit.

 

Mnoho fotoaparátů také nabízí možnost úpravy vzhledu nabídky, aby co nejlépe fotografovi vyhovovala a urychlila jeho práci. Tímto způsobem je například možné udělat si vlastní nabídku s často používanými nastaveními a rychle tak dosáhnout cíle. Některé modely aparátů, jako například Nikon D3100, rychlou nabídku vytvoří samy a zařadí do ní automaticky nejpoužívanější funkce. Tento seznam však nelze uživatelsky měnit.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání