Menu
CHIP Speedtest

Použijte svůj vlastní rukopis jako TrueType písmo

10.12.2012 09:25 | Redakce Chip
Použijte svůj vlastní rukopis jako TrueType písmo
Pomocí on-line služby „MyScript font“, kterou najdete na adrese „myscriptfont.com“, si nyní můžete navrhnout svůj vlastní font pro Windows.

Celá procedura je skutečně tak snadná, jak na první pohled vypadá. Tyto fonty dokonce můžete instalovat jako písmo TrueType. Jediným „zádrhelem“ je absence „české“ verze písma – k dispozici jsou pouze anglické, německé a španělské varianty.

Nejprve je nutné z výše zmiňovaných stránek stáhnout šablonu (je ve formátu PDF). Tu si uložíte na disk a vytisknete. Šablona obsahuje několik desítek políček, přičemž každé z nich představuje místo pro jedno písmeno nebo znak. Do každého z políček tedy velmi pečlivě a čitelně vepište „své písmeno“, aby byl výsledek optimální i pro každodenní použití. Po zapsání všech znaků šablonu naskenujte – nezapomeňte ale, že velikost souboru nesmí přesáhnout 2 MB a musí být v grafickém formátu JPG, TIF nebo PNG.

Po kliknutí na tlačítko »Procházet« nahrajte tento soubor na web. Je také možné svůj font pojmenovat – stačí vyplnit název v políčku „Name your font“. Naopak nedoporučujeme měnit přednastavenou volbu u položky „Select a format“ – tam ponechte implicitní volbu „True Type Font (TTF)“. Nakonec klikněte na »Send file« a čekejte, až vám služba ukáže vaše vlastní písmo. To si poté můžete stáhnout do počítače a integrovat do systému.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání