Menu
CHIP Speedtest

Použití displeje iMacu jako monitoru pro jiný počítač

07.11.2012 09:05 | Redakce Chip
Použití displeje iMacu jako monitoru pro jiný počítač
Kromě nového iMacu máte i svůj starý počítač s Windows. Přestože zabírá dost místa, nechcete se ho ještě úplně vzdát. Podaří-li se vám využít displej počítače iMac jako monitor pro vaše PC, můžete některá zařízení tohoto počítače odstranit ze stolu.

 

V podstatě by to neměl být problém – záleží ale na tom, jakou generaci počítače iMac máte a zda má grafická karta vašeho PC k dispozici potřebný výstup. Počítače iMac, které byly vyrobeny před rokem 2009, není možné použít jako monitor jiného počítače. Koncem roku 2009 (27“ iMac z poloviny 2010) začal Apple vybavovat tyto počítače konektorem miniDisplayPort . Od roku 2011 jsou iMacy osazeny konektorem Thunderbolt. Vaše grafická karta musí být tedy vybavena podle toho, jakou verzi iMacu máte – buď tedy miniDisplayPortem (případně DisplayPortem), nebo portem Thunderbolt, a musíte mít samozřejmě i příslušný kabel.

 

Pak už je použití jednoduché. Připojíte počítač s Windows pomocí miniDisplayPortu nebo konektoru Thunderbolt a příslušného kabelu k iMacu a přepnete ho do „rozšířeného režimu“. Počítač bude poté fungovat jako klasický externí monitor. Pro opuštění tohoto režimu jednoduše stisknete kombinaci kláves [cmd]+[F2], a opět se na displeji objeví normální obsah iMac obrazovky. Programy, které mezitím běžely na počítači iMac, zůstanou otevřené a můžete pokračovat „v jízdě“. Jestliže PC, ke kterému je externě připojen iMac, vypnete nebo ho uvedete do režimu spánku, případně ho odpojíte, počítač iMac sám opustí rozšířený režim a přepne se do normálního. Grafická karta PC s Windows by měla podporovat nativní rozlišení displeje iMacu, abyste si mohli jeho obraz vychutnat v plném rozsahu. S příslušným adaptérem (například Dr. Bott Digital Video Link) můžete dokonce do iMacu dostat grafiku i z DVI nebo HDMI zdroje. Počítejte však s tím, že kabely a případně adaptéry nejsou zrovna nejlevnější (Dr. Bott Digital Video Link stojí asi 2 500 Kč), a také s tím, že nemůžete použít všechna rozlišení displeje. Před nákupem si tedy přečtěte specifikace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání