Menu
CHIP Speedtest

Použití různých metod pro vypnutí systému

08.01.2013 05:20 | Redakce Chip
Použití různých metod pro vypnutí systému
Vzhledem k tomu, že ve Windows 8 chybí standardní tlačítko Start, celá řada uživatelů při hledání způsobu, jak systém vypnout, zoufale tápe.

Bohužel k větší přehlednosti příliš nepřispívá skutečnost, že způsob vypnutí počítače závisí na „aktuální obrazovce“: v novém rozhraní Metro je nutné přesunout ukazatel myši do pravého horního nebo dolního rohu obrazovky, aby se objevil nový panel. Pro tento účel také můžete použít klávesovou zkratku [Windows] + [C]. Poté klikněte na tlačítko »Nastavení« (tento dialog lze otevřít přímo pomocí kombinace kláves [Windows] + [I]). V dialogu, který se objeví, se můžete rozhodnout pro vypnutí nebo restart počítače. Pro odhlášení ze systému je pak nutné kliknout na úvodní obrazovku (kde se zadává uživatelského jméno) a zvolit příslušný příkaz.
Poněkud odlišná je situace v klasickém stolním rozhraní: i zde můžete kliknout na tlačítko »Windows«, přepnout se do rozhraní Metro a provést výše uvedené kroky. Druhou možností je použití standardní kombinace kláves pro uzavření programů – [Alt] + [F4]. Ta otevře známý dialog, umožňující jak vypnutí, tak i restart systému Windows 8.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání