Menu
CHIP Speedtest

Použití starších ovladačů pod novým systémem Windows 8

15.03.2013 10:05 | Redakce Chip
Použití starších ovladačů pod novým systémem Windows 8
V současné době ještě nejsou pro většinu počítačových komponent k dispozici ovladače pro operační systém MS Windows 8. Při přechodu na tento systém si tedy budete muset poradit sami a jít na to trochu oklikou. Pomoct by vám měly i starší ovladače.

Nejprve se ujistěte, zda je váš systém v nejnovější verzi. To uděláte tak, že na úvodní obrazovce s rozhraním „Metro“ přejdete na „Nastavení | Změnit nastavení počítače“ a zde najdete „Windows update“. Potom se objeví krátký seznam možností, jak máte postupovat. Zahajte proces, který se jmenuje „Zkontrolovat aktualizace teď“. Tímto způsobem se vám však podaří vyřešit jen některé problémy s ovladači – u staršího hardwaru, jako jsou tiskárny a skenery, budete muset postupovat jinak. Pokud se zařízení automaticky nerozpozná a Windows 8 pro ně nemají ovladače, budete je muset stáhnout sami. Nemá-li zatím výrobce ovladače pro Windows 8, budete muset poškádlit štěstí a zkusit ovladače pro Windows Vista nebo Windows 7.

V kontextové nabídce u instalačního souboru vyberte „Vlastnosti“ a záložku „Kompatibita“ – zatrhněte zde režim „Tento program spustit v režimu kompatibility pro:“ a „Windows 7“, případně „Vista“. Pokud ani tak nebude systém schopen ovladače přijmout, zbývá ještě jedna šance. Mnoho ovladačů pro Windows 7 a Vista obsahuje instalační soubor „.inf“, díky kterému zajistíte za určitých okolností požadované funkce zařízení i pod Windows 8. Nejprve spusťte „Správce zařízení“ (například přes „Systém“, kam se dostanete pomocí klávesové zkratky [Windows+Pause]). Ve vlastnostech konkrétního zařízení přejděte do záložky „Ovladač“ a stiskněte „Aktualizovat ovladač“. Nevybírejte první volbu, ale zadejte „Vyhledat ovladač v počítači“. Pomocí „Procházet“ přejděte do adresáře, kde je uložen ovladač pro Windows 7/Vista, zaškrtněte „Včetně podsložek“ a poté klikněte na „Další“. Budete-li mít štěstí, systém Windows se smíří i se starší verzí ovladače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání