Menu
CHIP Speedtest

Použití UV filtru jako praktické náhrady krytky objektivu

11.01.2013 10:05 | Redakce Chip
Použití UV filtru jako praktické náhrady krytky objektivu
Většina uživatelů zrcadlovek používá několik různých objektivů a mění je podle aktuální situace nebo podle objektu, který je fotografován. Každý objektiv je chráněn z přední i zadní strany krytkou, aby se do něj nedostaly nečistoty a aby se nepoškrábal. Neustálé snímaní krytu a jeho nasazování je ale v „akci“ často obtížně zvládnutelné.

 

Máme pro vás levné řešení, které vás zbaví alespoň poloviny této starosti. Stačí, když si koupíte levný UV filtr (cena začíná cca na 120 Kč za kus), který trvale nasadíte na přední část objektivu. Pak můžete s klidem nechat klasický kryt doma. UV filtr zablokuje ultrafialové záření slunečního světla. Ve většině případů jsou snímky při jeho použití o něco jasnější. Hlavním úkolem filtru však bude v tomto případě ochrana optiky drahého objektivu, přičemž na rozdíl od klasické krytky objektivu bude optika chráněna i ve specifických situacích. V okolním vzduchu totiž může poletovat prach, do objektivu by se mohl dostat i písek nebo voda – ve všech těchto situacích poskytuje filtr stálou ochranu a nemusí se snímat. Optiku ochrání i před neopatrným zacházením.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání