Menu
CHIP Speedtest

Používání lišty „Adresa“ v hlavní nabídce

21.04.2013 10:20 | Redakce Chip
Používání lišty „Adresa“ v hlavní nabídce
Ve standardních Windows je programy, jako je Editor registru systému Windows, možné spouštět pouze kliknutím na tlačítko „Start“ a zadáním příslušného pojmu do políčka „Prohledat programy a soubory“.

V nových Windows ale také máte možnost tuto funkci přímo začlenit do hlavního panelu.

Stačí jen kliknout pravým tlačítkem na hlavní panel a v kontextové nabídce, která se objeví, zvolit příkaz »Panely nástrojů | Adresa«. V pravé části hlavního panelu se objeví pole, které znáte například z Internet Exploreru, kde slouží pro zadání webové adresy. Zde ho také můžete využít pro zadávání WWW stránek – po stisknutí klávesy [Enter] se spustí implicitní prohlížeč a otevře se zadaný web.

Pole lze ale také použít pro rychlé spuštění standardních programů – například Editoru registru nebo kalkulačky. Nezapomeňte, že takto je možné spustit pouze systémové aplikace. Pokud chcete tímto způsobem otevřít program „třetí strany“, musíte zadat úplnou cestu ke spustitelnému souboru.

Upozornění: Jestliže vám nevyhovuje velikost aktivovaného pole, najeďte do jeho levé části a se současně stisknutým levým tlačítkem změňte jeho velikost. To je poté možné zafixovat aktivací příkazu »Uzamknout hlavní panel«.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání