Menu
CHIP Speedtest

Používání, uložení a přenášení virtuálních poznámek

29.06.2012 04:05 | Redakce Chip
Také máte rádi malé žluté nebo jinak barevné samolepicí papírky pro zapamatování různých věcí? Velice podobné poznámky lze používat i na ploše Windows, jenom nejsou tak dobře známé.

Ve Windows Vista je naleznete prostřednictvím nabídky „Všechny programy | Příslušenství | TabletPC | StickyNotes“, a to jako malá tradiční systémová okna. Ve Windows 7 se naproti tomu nacházejí jako „Rychlé poznámky“ přímo ve složce „Příslušenství“. Tady jsou to pravé malé žluté papírky, všechny volně umístitelné a bez rámu okna. To je opticky hezčí, ale trošku to ztěžuje obsluhu. Ačkoliv je typ písma pevně daný, je možné poznámky omezeně formátovat pomocí kombinací kláves. Stisknutím [Ctrl]+[B], resp. [Ctrl]+[I], přepnete atribut „tučné“, resp. „kurzíva“. [Ctrl]+[U] a [Ctrl]+[T] slouží k podtržení a přeškrtnutí textu. Navíc máte dvě možnosti nastavení velikosti písma. Současným stisknutím kláves [Ctrl]+[Shift]+[.] text zvětšíte, naopak [Ctrl]+[Shift]+[,] text zmenší. Ovládacími prvky jsou jen plus pro vytvoření nového lístku a křížek pro smazání poznámky.

Všechny poznámky ukládají Windows dohromady do souboru „StickyNotes.snt“ v uživatelském profilu. Najdete ho tak, že do adresního řádku Průzkumníka zadáte „%appdata%“ a potvrdíte. Potom se přesuňte do složky „MicrosoftStickyNotes“. Odsud už můžete soubor SNT zálohovat, kopírovat, nebo dokonce pro další využití přenést na jiný počítač.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání