Menu
CHIP Speedtest

Používejte klávesové zkratky, které editační software nabízí

19.06.2013 13:20 | Redakce Chip
Používejte klávesové zkratky, které editační software nabízí
Jednou z nejefektivnějších možností, jak urychlit úpravu fotografií, je využití klávesových zkratek, které editační program nabízí.

Jinými slovy, spoustu času ušetříte, když stisknete správnou kombinaci kláves, místo abyste funkci hledali v nabídce nebo v nástrojové liště. Zde máte přehled nejčastěji používaných kombinací kláves:

[Ctrl] + [L] = Úrovně

[Ctrl] + [M] = Křivky

[Ctrl] + [U] = Odstín a sytost

[Ctrl] + [C] = Kopírovat

[Ctrl] + [V] = Vložit

[Ctrl] + [J] = Nová vrstva kopie

Pro ty, kteří si klávesové zkratky těžko zapamatují, existují speciální samolepky na klávesy nebo „taháky“. Zakoupíte je v internetových obchodech asi za 10 USD. Hledejte pomocí slov „photoshop shortcut stickers“. V obchodech najdete samolepky i pro další programy.

Práci si ušetříte i v programu Adobe Camera RAW. Můžete totiž otevřít několik RAW souborů najednou. Vyberte první fotografii, podle potřeby proveďte úpravy a nastavení a klikněte vlevo nahoře na tlačítko „Vybrat vše“ a poté na tlačítko „Synchronizovat“, které je pod ním. Objeví se okno „Synchronizovat“ a vy si vyberete úpravy, které se mají provést na všech otevřených snímcích.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání