Menu
CHIP Speedtest

Před fotografováním vyčistěte senzor

30.05.2013 12:50 | Redakce Chip
Před fotografováním vyčistěte senzor
Přestože mají běžné digitální jednooké zrcadlovky a kompakty často nastavené automatické čištění optického senzoru, téměř nevyhnutelně se časem na snímači usadí prachové částice.

Není to žádná tragédie, ale při zpracování fotografií budete mít práci navíc. Proto bude lepší, když si v době, kdy nefotografujete, prach ze snímače odstraníte sami, případně můžete nechat vyčistit obrazový snímač odborně v servisním středisku výrobce vašeho fotoaparátu. Pokud fotografujete a často měníte objektivy, případně ještě na takových místech, jako je pláž nebo poušť, doporučujeme vám kontrolovat u fotoaparátu nečistoty na senzoru častěji.

Rozhodnete-li se vyčistit si senzor sami, doporučujeme vám použít nástroj, který je určen výhradně k těmto účelům. Nejprve zkuste nečistotu odstranit balonkem, potom teprve použijte kontaktní nástroje. Před zahájením čištění sejměte objektiv fotoaparátu. Potom přesuňte vypínač napájení do polohy ON a stisknutím tlačítka „Menu“ (Nabídka) zobrazte nabídku. Podle modelu vyberte možnost „Clean manually/Čistit ručně“ nebo „Sensor cleaning/Čištění snímače“.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání