Menu
CHIP Speedtest

Předejte IP adresu novému zařízení

14.06.2013 12:35 | Redakce Chip
Předejte IP adresu novému zařízení
Koupili jste si nové domácí zařízení připojené k síti, které má nahradit starý nebo poškozený model. Nechcete ale měnit konfiguraci jiných zařízení v domácí síti, a proto je nutné, aby nové zařízení „zdědilo“ stejnou IP adresu, jakou má to staré.

Problém je, že váš router má IP adresu starého zařízení uloženu v paměti a nenabízí žádný způsob, jak tuto paměť obnovit. Abyste tento problém vyřešili, postupujte podle našeho doporučení.

Nejprve se ujistěte, že staré zařízení už není připojené k síti. Pak přejděte k síťovému nastavení nového zařízení a zkontrolujte, zda je připojené k domácí síti. Poté v nabídce zařízení deaktivujte volbu „DHCP“, případně může být označena i „Get network address automatically“ (získání síťové adresy automaticky).

 

 

Potom ručně zadejte požadovanou pevnou IP adresu a přístroj restartujte. Ověřte v nabídce routeru, zda bylo nové zařízení s ručně zadanou adresou v síti rozpoznáno. Pokud to váš router nabízí, zaškrtnete  volbu „always allocated the same IP address to this device“ (tomuto zařízení vždy přidělovat stejnou IP adresu). Následně opět jděte do nabídky nového síťového zařízení a znovu aktivujte volbu DHCP. Router mu pak přidělí požadovanou IP adresu sám.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání