Menu
CHIP Speedtest

Přehrávání nepodporovaných multimediálních formátů a titulků na herní konzoli

25.08.2012 08:50 | Redakce Chip
Přehrávání nepodporovaných multimediálních formátů a titulků na herní konzoli
Vaše herní konzole PS3 toho umí opravdu hodně. Můžete si hrát hry, prohlížet fotografie, přečíst novinky na internetu nebo pustit film z optického disku. PS3 zvládne i přehrát řadu multimediálních formátů – například filmů v DivX. S některými formáty si ale neporadí (například s MKV), a navíc nezvládne k filmu přidat titulky.

 

I s tímto problémem si ale můžete poradit, pokud máte domácí síť a počítač s Windows, Mac OS nebo Linuxem. Volně šiřitelný program PS3 Media Server udělá z vašeho počítače mediální server a veškerý obsah pak můžete streamovat po domácí síti. Kvůli přenosové rychlosti je lepší, když jsou počítač i herní konzole připojeny pomocí LAN kabelu, ale jde to i přes Wi-Fi. Výhodou je podpora snad všech formátů a českých titulků. Program najdete na stránkách ps3mediaserver.org a ve verzi pro Windows (aktuální verze je 1.6) má 30 MB. Program podporuje standard DLNA, takže pro přehrávání nemusíte nutně používat herní konzoli PS3, ale třeba i televizor s podporou DLNA, Xbox 360, mobilní zařízení s Androidem nebo BD přehrávač.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání