Menu
CHIP Speedtest

Přelomové technologie roku 2011

13.01.2011 15:27 | Redakce Chip
Přelomové technologie roku 2011
Čtečky elektronických knih s barevným displejem, OLED televizory a první beta verze Windows 8: Chip představuje 25 revolučních technologií, na které se letos můžeme těšit.

V přehledu průlomových technologií pro příští rok najdeme zásadní novinky, které nás čekají v oblasti tabletů, čteček elektronických knih, operačních a komunikačních systémů pro smartphony, mobilního připojení k internetu, ale také inovace očekávané v oblasti notebooků (3D displeje, duální operační systémy, tablety s výsuvnými klávesnicemi...). Dále se podíváme na inovace technologii obrazovek LCD televizorů, mezi ketré patří zvýšení rozlišení, rozvoj velkoplošných OLED displejů, senzory pro pohybové ovládání televizoru, ale také na nové funkce, které uživatelé získají díky připojení televizoru k internetu.

Z oblasti vývoje počítačových technologií se v příštím roce setkáme s novými komunikačními standardy, příchodem prvních SoC a mnohojádrových procesorů a inovacemi z oblasti grafických karet. Zajímavé věci nás čekají i v kategorii digitálních fotoaparátů a kamer, a ne všechny se týkají pouze módního 3D trendu. V roce 2011 budeme stále častěji nakupovat prostřednictvím hromadných slev, aplikace do mobilních telefonů, tabletů, ale i stolních počítačů budeme nakupovat a instalovat přímo z on-line App storů a své dokumenty začneme zpracovávat v rámci cloudu.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání