Menu

Přenos historie zpráv z ICQ 5.x do Mirandy IM

09.07.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Na oficiálním ICQ 5.x vám vadí přeplácanost blikajícími reklamami a paměťová nenasytnost. Klient Miranda IM je jiný, nabízí střídmý vzhled s širokou podporou sítí, a to vše bez reklam. Rádi byste proto přešli na Mirandu, ale nechcete přijít o svou historii zpráv.

Přenos historie zpráv z ICQ 5.x do Mirandy IM

Na oficiálním ICQ 5.x  vám vadí přeplácanost blikajícími reklamami a paměťová nenasytnost. Klient Miranda IM je jiný, nabízí střídmý vzhled s širokou podporou sítí, a to vše bez reklam. Rádi byste proto přešli na Mirandu, ale nechcete přijít o svou historii zpráv.

Přenos historie zpráv z ICQ 5.x do Mirandy je možný, ačkoliv samotná příprava je poněkud složitější. Nejprve oba klienty ukončete a pro jistotu ještě zálohujte svůj profil v Mirandě. To provedete například překopírováním celé složky s Mirandou na jiné místo disku.

Poté postupujte následujícím způsobem:

Příprava nástrojů: Ze stránky http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1584 si nejprve stáhněte poslední stabilní verzi plug-inu MBot. Stažený archiv rozbalte do složky, kde máte nainstalovanou Mirandu.

Dále bude potřeba knihovna »php5ts.dll«. V případě, že na svém počítači provozujete server spolu s PHP 5, tuto knihovnu v systémové složce »C:WINDOWSSystem32« již máte. Pokud vám výše uvedené řádky nic neříkají nebo složka »System32« knihovnu neobsahuje, stáhněte si PHP balíček z adresy http://museum.php.net/php5/php-5.1.6-Win32.zip. „Zazipovaný" archiv rozbalte mimo adresář Mirandy a najděte soubor »php5ts.dll«, který následně překopírujte do systémové složky »C:WINDOWSSystem32«.

 

Jako poslední bude potřeba skript, který je ke stažení připraven na adrese http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1651. Ze staženého archivu vyberte soubor »icq_history.php« a zkopírujte jej do kořenového adresáře Mirandy na místo »Miranda IMmbotscriptsautoload«. Pozor, skript nefunguje při použití knihovny »php5ts.dll« z  PHP balíčku verze 5.2.0 a novější.

Přenos zpráv: Nyní spusťte Mirandu. Pokud chcete přenést historii pouze pro vybrané kontakty, klikněte pravým tlačítkem myši na příslušný kontakt a z kontextového menu vyberte »Import ICQ history for this user«. Objeví se dialog, který potvrďte kliknutím na »OK«. Nyní se otevře okno pro výběr souborů. Ujistěte se, zda je v dolní části okna nastaven typ souborů na »XML Files«. Soubory s historií zpráv vybraného kontaktu z ICQ 5.x leží v adresáři »C:Documents and Settings[VAŠE JMÉNO]Data aplikacíICQLiteHistoryDB[VAŠE ICQ ČÍSLO][ICQ ČÍSLO VYBRANÉHO KONTAKTU]« (pokud složku »Data aplikací« nevidíte, zapněte si v Průzkumníku Windows zobrazování skrytých složek, a to postupem »Nástroje | Možnosti složky | Zobrazení«).

Pomocí klávesové kombinace [Ctrl] + [A] vyberte všechny soubory a kliknutím na »Otevřít« odstartujte přenos historie. V závislosti na velikosti XML souborů může tato operace trvat i několik minut. O úspěšném přenosu historie budete informováni dialogovým hlášením.

V případě, že chcete provést přenos celé historie zpráv ke všem kontaktům, stačí v hlavním menu Mirandy vybrat »MBot | Import ICQlite xml history files«. Odpadne tak pracné dohledávání souborů s historií pro různé kontakty. Stejně jako v předchozím případě budete o úspěšném dokončení přenosu informováni.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení