Menu
CHIP Speedtest

Přenosný systémový nástroj pro nouzové situace

20.11.2012 05:15 | Redakce Chip
Přenosný systémový nástroj pro nouzové situace
Pokud často pracujete s nefunkčními počítači, určitě máte praktický USB flash disk s nástroji na detekci a opravu problémů. Ty ale často nejsou nejsnáze ovladatelné a obvykle i vyžadují připojení k internetu. Nyní vám něco podobného nabízí i Microsoft, avšak v praktičtějším balení.

Základem „offline paketu první pomoci“ je nástroj „Microsoft Fix It“ – respektive jeho přenosná verze. Tu najdete na webové adrese http://go.microsoft.com/?Linkid=9775982, ze které si ji stáhněte na svůj USB disk. Dalším krokem je spuštění souboru „MicrosoftFixit-portable.exe“. Po spuštění nástroje jste dotázáni na umístění složky pro uložení dat pro nástroj Fix It – zde opět zvolte svůj přenosný USB disk. Poté už jen vyčkejte, až se z webu Microsoftu stáhne přibližně 40 MB dat.

V případě, že potřebujete opravit libovolný počítač, už stačí zkopírovat z USB flash disku složku „Fix it portable“ a spustit soubor „Launch Fix it.exe“. Otevře se poradce při potížích, který vám pomůže vyřešit většinu problémů – i bez přístupu k internetu.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání