Menu
CHIP Speedtest

Přeřaďte na 64 bitů

10.10.2010 09:08 | Redakce Chip
Přeřaďte na 64 bitů
Velmi stará auta měla jen čtyři rychlosti, starší pak pět rychlostí. Nové automobily mají šest i více rychlostí. U počítačů je to podobné. 16bitové systémy jsme opustili již dávno, nyní je čas opustit i ty 32bitové.

Automobilová honička ve filmu je vždycky klišé. Prchající hrdina jede úplně naplno, když ho ale začne „padouch“ dohánět, vždycky zvládne ještě o jeden stupeň podřadit – aby měl více výkonu. Podobný kousek pomůže i vašemu počítači – stačí přeřadit z 32bitového systému na 64bitový. A nejde přitom o filmový trik. Moderní platforma toho nabídne opravdu více.
Pokud přecházíte na Windows 7, měli byste uvažovat také o tom, zda nepřesedlat na 64bitový systém. Přibližně polovina prodávaných počítačů (i notebooků) je vybavena právě tímto systémem. A i když jste nový počítač zakoupili s 32bitovým systémem, možná by pro vás bylo vhodnější přestoupit právě na 64bitů. Prozradíme vám, komu a kdy se přechod vyplatí, ale také vás upozorníme na problémy, se kterými se můžete setkat – a samozřejmě poradíme, jak je odstranit.
S odstraněním problémů vám pomůže Chip DVD. Najdete na něm totiž nejen 64bitové aplikace, ale také 64bitové ovladače, neboť právě ovladače jsou zdrojem největších problémů.
Článek o 64bitových Windows 7 najdete v Chipu 11/10, který vychází 22.10.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání