Menu
CHIP Speedtest

Přesné změření doby startu programu

28.06.2012 07:00 | Redakce Chip
Chcete vyzkoušet, který program potřebuje kolik času ke startu, a přitom porovnat, jak velkou výhodu byste získali koupí nového počítače nebo rychlejšího SSD disku nebo zda nová verze programu přináší nějaké výhody?

Vhodným nástrojem pro měření je freeware AppTimer.

V dialogu programu klikněte vedle „Application“ na tlačítko „…“ a vyhledejte požadovaný soubor programu, jako například „EXCEL.EXE“. V políčku „Cmd Line“ můžete přidat dodatečné parametry a případně tak rovnou otevřít určitý dokument. Do „Log File“ uveďte jméno textového souboru, do kterého se uloží výsledky měření. Zadejte kompletní cestu, jinak bude těžší soubor najít.

Do políčka „Windows Name“ byste měli uvést označení, které se objevuje v titulku okna programu. To pomůže v rozeznání správného okna a při automatickém zavírání programu během několikanásobného spuštění. Vhodný je jednotný styl pojmenovaní, jako např. „Excel“. V rámečku „Window Detection Method“ aktivujte položku „Window Name“, ve „Window Close Method“ většinou postačí „WM_CLOSE“. Pod „Executions“ definujete počet běhů testu. Potom už spusťte proces kliknutím na „Run App“. Nakonec najdete v zadaném textovém souboru jednotlivé časy startů jako hodnoty v sekundách. Zavírání programů při více průchodech ne vždy funguje, neboť někdy je nutné odkliknout otázku o uložení provedených změn. Pokud k takovému případu dojde, můžete zvýšit hodnotu políčka „Delay“ alespoň na „5000“ a okno pak mezi jednotlivými průchody v tomto časovém okně manuálně zavírat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání