Menu
CHIP Speedtest

Přesun oken přes kraj obrazovky

22.10.2012 04:15 | Redakce Chip
Přesun oken přes kraj obrazovky
Navzdory větším obrazovkám je na ploše stále nedostatek místa, takže někdy chcete okno posunout přes okraj tak, abyste i nadále viděli jeho důležitou část.

S dodávanými prostředky se to podaří jen stěží a rychle přijdou problémy, když budete chtít vrátit okno zase do normální viditelné oblasti. Freeware AltDrag odstraňuje tuto nesnáz a optimálně využívá také oblasti okrajů obrazovky. Obzvlášť užitečné to je u menších displejů notebooků a netbooků.

AltDrag naleznete například na http://code.google.com/p/altdrag/. Tento nástroj je po rychlé instalaci dostupný k použití. Při výběru aktivujte volbu „Autostart“, aby tento praktický a velmi malý pomocník neustále běžel na pozadí. Další nastavení můžete později měnit v souboru „AltDrag.ini“ ve složce programu.

Potom už stačí jen přidržet klávesu [Alt] a levým tlačítkem myši volně pohybovat oknem. Přitom už nemusíte klikat na vrchní lištu, ale na libovolné místo požadovaného okna. Podobně jednoduše nyní funguje i změna velikosti pomocí pravého tlačítka myši. Když najedete kurzorem myši k okraji obrazovky, skočí okno podobně jako u Aero Snap ve Windows 7 na poloviční nebo celou velikost monitoru. Při přesunu zpět se obnoví původní rozměry. Podobně snadno funguje obsluha pomocí tohoto nástroje také pod Windows XP a Vista.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání