Menu

Přílohy k e-mailu na Gmailu

20.12.2007 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Přikládat soubory k e-mailu pomocí webového rozhraní není právě dvakrát nejrychlejší. Pokud ovšem máte účet u služby GMail, můžete na to jít i jinak.

Přílohy k e-mailu

Přikládat soubory k e-mailu pomocí webového rozhraní není právě dvakrát nejrychlejší. Pokud ovšem máte účet u služby GMail, můžete na to jít i jinak. 

Řešením pro všechny e-mailové účty je nastavit si e-mailového klienta, jako je například Outlook Expres. Přiložit přílohu poté není těžší než se připojit k internetu. Řada lidí však pro práci s e-maily využívá webové rozhraní. Zde ale může při odesílání příloh nastat několik komplikací. Pokud například posíláte velký soubor po pomalé lince, prohlížeči „rupnou nervy“ a dlouho trvající spojení ukončí. Tento problém se občas vyskytuje u prohlížeče Internet Explorer. Většina webových rozhraní se snaží tento problém obejít pomocí javascriptových kódů pro odesílání souborů, nicméně ne vždy se podaří soubor odeslat. Pokud máte svou e-mailovou schránku na GMailu a chcete přílohy odesílat pohodlněji přímo z prostředí Windows, zkuste freewarový program SendToGMail. Stáhnout si jej můžete na adrese www.stahuj.cz/komunikace/e-mail/ostatni/send-to-gmail.

Po instalaci vás program vyzve k zadání vašeho uživatelského jména a hesla. Poté stačí na soubor, který chcete přiložit k e-mailu, kliknout pravým tlačítkem a zvolit Send to GMail. Program pak naváže spojení se serverem GMailu na portu 465 a soubor odešle. Potom stačí ve webovém rozhraní e-mailu zvolit možnost Nová zpráva a jako přílohu v ní najdete odeslané soubory.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení